סקר גאלופ: רומני מחק את הפער - המרוץ לנשיאות שוב צמוד

הסקרים של המכון בשלושה הימים שאחרי העימות מעניקים לשני המועמדים תמיכה של 47% - לעומת הפרש של 5% לטובת אובמה לפני העימות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המועמד הרפובליקאי לנשיאות, מיט רומני, שפיגר בסקרים אחרי נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בפער של 5%, מחק את הפער בעקבות הופעתו המוצלחת בעימות הטלוויזיוני שנערך ביום רביעי, וזוכה כעת לאותו שיעור תמיכה כמו אובמה.

התוצאות הממוצעת של הסקרים היומיים שערך מכון גאלופ בימים חמישי, שישי ושבת, מצביעים על שוויון בין שני המועמדים, שזוכים כל אחד לשיעור תמיכה של 47% בקרב המצביעים הרשומים בארה"ב. זאת לעומת תמיכה של 50% לאובמה ו-45% לרומני בממוצע בסקרים היומיים שנערכו בשלושה הימים שקדמו לעימות.

גאלופ בדרך כלל מפרסמת את הממוצע של שבעה הימים האחרונים של הסקרים, אולם ממוצע זה אינו משקף את מלוא השפעת העימות, שכן הוא כולל את תוצאות הסקרים שנערכו בשלושה הימים שקדמו לעימות, ביום העימות עצמו, ובשלושה ימים שלאחר העימות. אולם, גם בממוצע של שבעה ימים צומצם הפער בין אובמה לרומני ל-3% בלבד.

כמו כן, סיכויו של אובמה לזכות בבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו בנובמבר, בקרב המהמרים באינטרנט, אף הם צומצמו, אם כי אובמה עדיין מוביל בשיעור ניכר. החוזים העתידיים בבורסת אינטרייד (Intrade) האירית מעניקים כעת סיכוי של 64% לבחירתו של אובמה לכהונה שנייה כנשיא ארה"ב, לעומת הסתברות שיא של 78% שניתנה לכך בתחילת שבוע שעבר. החוזים מעניקים כעת סיכוי של 36% לנצחון של רומני, לעומת הסתברות כ-22% שניתנה לנצחון המועמד הרפובליקאי בתחילת שבוע שעבר.

בורסת אינטרייד בדבלין שבאירלנד מאפשרת לסחור בחוזים עתידיים על אירועים שונים, החל ממועד נפילתו של שליט סוריה, בשאר אסד, דרך המועד שבו ייעצר מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', וכלה בזוכים בתחרות האוסקר.

בעבר הצליחה הבורסה לנבא בהצלחה אירועים שאפילו סקרי דעת הקהל פיספסו לגביהם. כך למשל, במרוץ לנשיאות ארה"ב בשנת 2004 הצביעו מרבית הסקרים על כך שהמועמד הדמוקרטי, ג'ון קרי, מוביל ביתרון קטן על מתחרהו, הנשיא ג'ורג' בוש. אולם בבורסת אינטרייד היה לנשיא בוש דווקא יתרון.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker