פקודת מסחר שגויה מחקה תוך דקות 58 מיליארד דולר בבורסת הודו

המדד הראשי של הבורסה השנייה בגודלה בהודו צלל ב-16% בטרם הופסק המסחר לרבע שעה; נסגר לבסוף בירידה של פחות מ-1%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

58 מיליארד דולר משווי החברות בבורסת המניות הלאומית של הודו במומביי (NSE), הבורסה השנייה בגודלה בהודו והרביעית בגודלה באסיה, נמחקו היום תוך דקות ספורות בעקבות מפולת שגרמו פקודות מסחר שגויות.

בורסת NSE במומבאיצילום: בלומברג

המדד הראשי של הבורסה צלל ב-15.6% בתוך דקות ספורות בעקבות 59 פקודות מסחר שגויות. בעקבות המפולת הופסק המסחר למשך רבע שעה, בטרם חודש, ונסגר לבסוף בירידה של 0.8%. בזמן המפולת בבורסת NSE, נמשך כרגיל המסחר בבורסת המניות הראשית של הודו, BSE.

הבורסה מסרה כי פקודות מסחר בהיקף של 6.5 מיליארד רופי (126 מיליון דולר) שהועברו על ידי הברוקראז' ההודי אמקיי גלובל בשם משקיע מוסדי, הן שגרמו לבעיות. עוד ציינה, כי הפקודות השגויות נבעו מטעות אנוש, ולא מבעיות מחשוב.

בשנים האחרונות גברו החששות בקרב רגולטורים ברחבי העולם לאחר שפקודות מסחר אלקטרוניות ובעיות מבניות בשווקים גרמו לסדרה של תקלות קשות. כך למשל, בחודש מאי 2010, פקודות ממוחשבות מהירות תרמו להחרפת מפולת בשוק המניות בארה"ב, אשר מחק לזמן קצר 862 מיליארד דולר משווי החברות הבורסאיות בארה"ב. בחודש מאי השנה, נרשמו שיבושים קשים במערכות המסחר של בורסת נאסד"ק ביום המסחר הראשון של מניות פייסבוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker