הבנק העולמי: העולם צריך ליצור 600 מיליון משרות חדשות עד 2020

יצירת משרות צריכה להיות בעדיפות עליונה של ממשלות בעולם, נכתב בדו"ח שפירסם אתמול הבנק העולמי ■ "מדינות שיעמדו באתגרי התעסוקה שלהן יוכלו להגיע להישגים גדולים מבחינת תנאי המחיה, צמיחה ולכידות חברתית"

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

הכלכלה העולמית תצטרך ליצור 600 מיליון משרות חדשות בין 2005 ל-2020, כדי לספוג את הצעירים הרבים שנכנסים לשוק העבודה, לעודד את הפיתוח, להעצים נשים ולמנוע מהומות, כך לפי דו"ח חדש של הבנק העולמי.

בדו"ח הפיתוח העולמי, אשר פורסם אתמול, נכתב כי יצירת משרות צריכה להיות בעדיפות העליונה של ממשלות בעולם. ההשלכות של יצירת משרות אינן רק בתחום הכלכלי, ולכן יצירת משרות צריכה להיות אבן הפינה לפיתוח, נכתב בדו"ח.

צילום: אי–פי

לפי הדו"ח, עד 2020, יש צורך ליצור 600 משרות חדשות לעומת שנת 2005, בעיקר באסיה ובאפריקה שמדרום לסהרה. "שינויים דמוגרפיים, פיתוח טכנולוגי וההשפעות המתמשכות של המשבר הכלכלי העולמי מעצבים מחדש את נוף התעסוקה במדינות ברחבי העולם", כתב נשיא הבנק העולמי, ג'ים יונג קים, בהקדמה לדו"ח. "מדינות שיסתגלו בהצלחה לשינויים האלה ויעמדו באתגרי התעסוקה שלהן יוכלו להגיע להישגים גדולים מבחינת תנאי המחיה, צמיחה ולכידות חברתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker