עליות באסיה: אוסטרליה עולה ב-0.8% לאחר הורדת ריבית מפתיעה

בורסות הודו, סין והונג קונג סגורות לרגל חג; החוזים על מדד S&P 500 האמריקאי עולים ב-0.1%

מיכל רמתי

עליות נרשמות הבוקר באסיה: מדד MSCI אסיה פסיפיק עולה ב-0.3%. טוקיו עולה ב-0.1%; סיאול עולה ב-0.2%; בורסת אוסטרליה עולה ב-0.8% בעקבות העלאת ריבית מפתיעה של הבנק המרכזי. בורסות הודו, סין והונג קונג סגורות לרגל חג. החוזים על מדד S&P 500 האמריקאי מצביעים על עלייה של 0.1%.

הבנק המרכזי של אוסטרליה הפתיע את השווקים היום כאשר הוריד את הריבית ב-0.25%, לרמה של 3.25%. הבנק נימק את החלטתו בתחזית עגומה לכלכלה העולמית, חששות מהאטה בצמיחה בסין, הצרכנית הגדולה ביותר של חומרי הגלם האוסטרליים, וחולשה בשוק התעסוקה המקומי. זוהי הורדת הריבית השלישית באוסטרליה מאז אפריל. הדולר האוסטרלי נחלש ב-0.5% מול הדולר האמריקאי, לרמה של 1.0314 דולר אמריקאי לדולר אוסטרלי.

מניית סמסונג אלקטרוניקס הדרום-קוריאנית עולה ב-1.6%, לאחר שבית משפט בארה"ב הסיר צו מניעה זמני שאסר על שיווק מכשיר הגלאקסי טאב בארה"ב, במסגרת מחלוקת עם אפל האמריקאית על פטנטים. חבר מושבעים מצא כי גלאקסי אינו מפר פטנט של אפל, כפי שטענה החברה האמריקאית, ולפיכך הוסר הצו.

חברות הספנות באסיה מתחזקות לאחר שמדד בלטיק דריי עלה אתמול בלונדון ב-1.4%. מיטסוי OSK ליינס עולה ב-5.6% בטוקיו. ניפון יוסן עולה ב-4.4%.

גרף הניקיי
גרף שנחאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker