פיץ' מזהירה: בריטניה עלולה לאבד את דירוג האשראי המושלם

סוכנות דירוג האשראי הורידה את תחזית הדירוג שלה לבריטניה ל"שלילית" מחשש מהחוב הגדל והצמיחה המצטמצמת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

סוכנות דירוג האשראי פיץ' רייטינגס הורידה את תחזית דירוג האשראי שלה לבריטניה ל"שלילית", צעד המעיד כי הסיכויים שתוריד את דירוג האשראי המושלם של המדינה בשנה הקרובה גדלו. פיץ' נימקה את הורדת התחזית בחוב הגדל של בריטניה, ובהאטה הכלכלית שלה, המסכנים את מעמדה כמקלט מבטחים למשקיעים.

דיוויד קמרון צילום: אי-פי

פיץ' ציינה כי מצוק החובות של בריטניה שני רק לזה של ארה"ב, מבין המדינות הנהנות עדיין מדירוג אשראי מושלם של טריפל A, וכי הוא מתקרב לגבול העליון שהציבה סוכנות הדירוג למדינות להן היא מעניקה דירוג מושלם. פיץ' שיבחה את בריטניה על "שמירה על כלכלה מגוונת, גמישה ובעלת הכנסות גבוהות, כמו גם על מוסדות יציבים ויציבות פוליטית וחברתית רבה".

פיץ' צופה, על רקע המשבר בגוש היורו, הקיצוצים במגזר הפרטי והציבורי בתוך המדינה וההתדרדרות באמון הצרכנים והעסקים, כי הכלכלה תצטמצם ב-0.3% ב-2012, לעומת תחזית קודמת ממארס לצמיחה של 0.8%. "החולשה הגדולה מהצפוי בכלכלה משתקפת בהחזרי מס תאגידי ובהלוואות מוגדלות של המגזר הציבורי, שב-5 החודשים שהסתיימו באוגוסט הגיעו ל-59 מיליארד ליש"ט, לעומת 48.4 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה ב-2011. על רקע ההתפתחויות, פיץ' עדכנה את תחזיותיה התקציביות בטווח הבינוני עבור בריטניה". פיץ' מעריכה כי חובות הממשל הבריטי הגיעו ל-97% מהתמ"ג. פריצת רמה של 100% מהתמ"ג תוביל להורדת דירוג, לדברי פיץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker