מנהל טוב הוא מנהל רגיש

יצחקי קורן
יצחקי קורן

>> דון דרייפר יושב במשרדו. שולחנו נקי כמעט לחלוטין, לכך דאגו יוצרי הסדרה ומעצבי הסט של "מד מן". כלי העבודה העיקריים על שולחנו הם מעמד לעטים, דפים והטלפון שלו, שבאמצעות לחיצת כפתור הוא מוסר למזכירתו שלל פקודות, הערות ותזכורות.

בעולם של "מד מן", למנהל אין כלים אישיים לניהול. הכלים שעומדים לרשותו הם הוא עצמו ומתווכים אנושיים הדואגים כי דבריו יתבצעו. דון דרייפר והדמויות האחרות בסדרה שבויות בארגון היררכי נוקשה, שבו ברור מי נותן פקודות ומי מבצע.

לא מעט שנים עברו מאז שנות ה-60, וכיום מנהלים נעזרים פחות ופחות במזכירות כמתווכות. סמארטפונים, טאבלטים, אימיילים ואפילו רשתות חברתיות זמינים בכל מקום ובכל זמן, ומאפשרים למנהל ליצור קשר ישיר עם כל גורם בעצמו בקלות רבה. הכלים הדיגיטיליים מאפשרים למנהל ולצוותו לבצע משימות בסינכרוניזציה, במהלך דינמי, מתגבש ושקוף שבו כולם לוקחים חלק.

הארגון שבו אנחנו עובדים כיום השתטח. יותר ויותר ארגונים עובדים במודלים פרויקטליים, שבהם מוביל הפרויקט הוא הגורם המקצועי בתחום, ולאו דווקא הגורם הבכיר ביותר. כלי הניהול הדיגיטליים, השזורים בשגרה היומיומית, מאפשרים למנהל לנהל את עובדיו ללא צורך בפגישות תכופות, גם מרחוק וגם מבלי להיות ריכוזי מדי.

המנהל כיום מודד את העובד על פי תוצאות, גם בלי לבדוק את כרטיס הנוכחות שלו. השינוי המבורך בדרך הניהול נהפך לטבע השני של כולנו, אך יצר בעיות חדשות שארגונים רבים נאלצים להתמודד עמן. כולנו "מחוברים" כל הזמן. אנחנו לא יכולים לדמיין את חיינו בלי היכולת להיות זמינים בכל רגע נתון - בשעות העבודה ובשעות הפנאי. מי שמנסה להחזיר את הגבולות, הם דווקא בני דור ה-Y - הצעירים שנכנסו לשוק העבודה בשנים האחרונות.

באחרונה בישרה חברת פולקסווגן על מדיניות חדשה, שלפיה עובדי החברה לא יקבלו מיילים בנושאי עבודה במכשירי הבלאקברי החל מחצי שעה לאחר סיום יום העבודה ועד חצי שעה לפני תחילתו. יצרנית הרכב האירופית יצאה בהחלטה למנוע את שחיקת העובדים כמדיניות, החלטה שכיום נתפשת כנועזת ועל כך משבחים אותה.

אם כן, גדולתו של המנהל נמדדת כיום ביכולתו לשים גבולות, ברגישותו לצורכי העובדים ובוויסות הלחץ. עוד רחוק היום שבו כל החברות והארגונים יקבעו מדיניות "גבולות" בשליחת אימיילים וסמסים לעובדים מחוץ לשעות העבודה. בינתיים, הגברים של שדרות מדיסון, וגם הנשים, עברו מהפך והם עובדים ב-2012 בסביבה ארגונית שונה. הדון דרייפרים העכשיוויים ייאלצו להיבחר לתפקיד לא רק בשל איכויותיהם המקצועיות, אלא בשל יכולתם לפעול בסביבה מורכבת זאת, ובמיוחד - בזכות רגישותם לסביבתם.

הכותב הוא סמנכ"ל שיווק בחברת סינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ