מספר הנשים מאחורי הקלעים בטלוויזיה האמריקאית מטפס

נשים עוד רחוקות משוויון עם גברים בתעשיית הטלוויזיה - מספר המפיקות בפועל קטן פי 3 ממספר המפיקים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מספר הנשים העובדות כמפיקות, יוצרות ותסריטאיות העובדות בתוכניות טלוויזיה בשעות צפיית השיא בארה"ב המשיך לגדול בהתמדה בשנה שעברה, אך נשים עדיין מחזיקות במיעוט מתפקידי הטלוויזיה הבכירים - גם מאחורי הקלעים, לפי מחקר של המכון למחקר נשים בטלוויזיה ובקולנוע באוניברסיטת סן דייגו.

בסך הכל, נשים כמו יוצרת "רוק 30" טינה פיי או יוצרת "האנטומיה של גריי" שונדה ריימס החזיקו ב-26% מתפקידי ה"יוצרים" בעונת הטלוויזיה 2011-2012. זהו גידול של 1% בלבד לעומת העונה הקודמת. מפיקות בפועל היוו 25% בלבד מכלל המפיקים בפועל. מפיקות היוו 38% מכלל בעלי התפקיד, תסריטאיות - כ-30%, בימאיות - 11%; עורכות - 13%; ובמאיות צילום - 4% בלבד.

טינה פייצילום: אי–פי

המחקר עקב אחר נשים העובדות בסדרות דרמה, סיטקומים וריאליטי בשעות צפיית השיא ב-5 רשתות השידור הגדולות בארה"ב: ABC, CBS, NBC, פוקס ו-CW. המחקר אף השווה את הנתונים עם עונת 1997-1998. מהנתונים עולה כי בדרמות וסיטקומים יש יותר נשים מאחורי הקלעים מאשר בתוכניות ריאליטי - 28% לעומת 21%. מרבית הנשים העובדות מאחורי הקלעים מרוכזות בכמה תוכניות נבחרות. למשל, 90% מתוכניות בשעות צפיית השיא לא העסיקו בימאיות כלל, ו-68% מהתוכניות לא העסיקו ולו תסריטאית אחת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker