ירידה חדה במספר מקבלי מלגות הצטיינות בארה"ב

שיעור הסטודנטים הזוכים במלגות צנח בשנה שעברה ב-10% ל-35% בארה"ב, על רקע מצוקת התקציב במדינות ארה"ב

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

לתלמידי מכללות בארה"ב לא פשוט כיום, כאשר שכר הלימוד עולה ורמות חובותיהם בשיא. אך בשנים האחרונות הייתה להם נקודת אור אחת: מספר רב של מלגות. כעת, נראה שגם מקור מימון זה מתחיל להתייבש. נתונים חדשים מראים כי שיעור הסטודנטים הזוכים במלגות במזומן, שלרוב מוענקות לבעלי הישגים אקדמיים, נופל במהירות. לשינוי עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת על סטודנטים, הורים ומכללות.

שיעור הסטודנטים הזוכים במלגות צנח בחדות ל-35% בשנת הלימודים 2011-2012, לעומת 45% בשנה הקודמת, לפי סקר של תלמידי מכללות ומשפחותיהם שמבצעת חברת ההלוואות לסטודנטים סאלי מיי. מקבלי המלגות מקבלים סכום כמעט זהה לשנה הקודמת - 7,673 דולר בממוצע. אך זמינות הכספים נפגעה בשל הקיצוצים במימון המלגות על ידי מדינות ארה"ב. אם המגמה תימשך, תהליך קבלת ההחלטות הפיננסי של משפחות רבות בארה"ב עשוי להשתנות, בכל הנוגע להשכלה גבוהה: היכן לומדים הסטודנטים, כמה הם מוכנים לשלם, ומי ישיג את הכסף הדרוש לכך.

מחסור במלגות צפוי לפגוע בייחוד בתלמידי המכללות הציבוריות, בהן לומדים יותר סטודנטים ושם המלגות הן הנפוצות ביותר. 15.5 מיליון סטונדטים צפויים ללמוד במכללות ציבוריות, כ-72% מכלל הסטודנטים.

"עד כה, המכללות הציבוריות הגדילו את תקציבי המלגות הפנימיות שלהן", על מנת לפצות על הירידה במלגות הממשלתיות, לדברי שרה דוצ'יץ', סגנית נשיא למדיניות ציבורית בסאלי מיי. "תהינו אם זה יוכל להימשך לאורך זמן, והשנה גילינו שלא", הוסיפה.

מדינות מסויימות, כמו ג'ורג'יה ופלורידה שינו את התנאים הדרושים לקבלת מלגות ואת גובה המלגות. מדינות אחרות נקטו בצעדים חריפים עוד יותר. תכנית המלגות של מישיגן חילקה יותר מ-8 מיליון דולר ליותר מ-6,500 סטודנטים באוניברסיטת מישיגן בשנת הלימודים 2007-2008, לדברי פאם פאולר, מנהלת משרד הסיוע הפיננסי של המכללה. ב-2010-2011, עמד סכום זה על אפס. שיעור התמיכה הפיננסית של מדינות ארה"ב בהשכלה גבוהה נפל ב-7.6% בשנת הלימודים 2011-2012.

ההשלכות עשויות להיות מרחיקות לכת. קודם כל, סטודנטים עשויים לקחת על עצמם חלק גדול יותר מהתשלום על לימודיהם, כיוון שהוריהם פשוט כבר אינם מסוגלים ליותר. נטל החוב על הסטודנטים צפוי לגדול. בשנת הלימודים 2010-2011, סטודנטים שילמו על 26% מעלויות החינוך שלהם. בשנה שעברה עלה שיעור זה ל-30%. חלק מהתשלום מגיע מחסכונותיהם וחלק מעבודה, אך רובו מהלוואות מוגדלות.

הרווארדצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker