בית משפט ביפן: סמסונג לא העתיקה מאפל

בית משפט ביפן קבע היום כי החברה הדרום קוריאנית לא התיקה פטנטים מיצרנית האייפון הקשורים לסנכרון המכשיר

ישראל פישר
ישראל פישר

הקרב בין אפל לסמסונג על הפטנטים אינו מתקרב לסיומו גם אחרי קביעת חבר המושבעים בארה"ב כי החברה הדרום קוריאנית הפרה פטנטים של הענקים מארה"ב. בית משפט ביפן פסק היום כי סמסונג לא הפרה פטנטים של אפל וקבע כי על אפל לשלם הוצאות משפט.

המשפט בטוקיו עסק בשאלה אם סמסונג הפרה פטנטים של סנכרון המוסיקה והמידע במכשיר עם שרתים. השופט בבית המשפט המחוזי בטוקיו, טאמוטסו שוג'י, קבע כי בסמארטפונים מדגם הגלקסי לא התבצעה הפרה שכזו. אפל תבעה פיצויים בהיקף של 100 מיליון ין בטענה כי סמסונג הפרה את הפטנטים שלה.

טלפונים חכמים של סמסונג ושל אפל צילום: רויטרס

בסוף השבוע שעבר קבע חבר המושבעים במשפט פטנטים המתנהל בארה"ב כי סמסונג הפרה כמה פטנטים של אפל וכי עליה לשלם לה פיצויים בהיקף של 1.05 מיליארד דולר. חבר המושבעים הגיע למסקנה כי סמסונג הפרה פטנט אחד או יותר השייך לאפל בסמארטפונים וטאבלטים מתוצרתה, אולם לא בכל המוצרים שלגביהם טענה אפל להפרת פטנט. מדובר בפחות ממחצית סכום הפיצויים אותו דרשה אפל במקור - 2.5 מיליארד דולר.

הקרבות בין סמסונג לאפל במגרש הסמארטפונים מתנהלים כבר כמה שנים בבתי משפט בכל העולם. לפי הערכות של בלומברג, שוק הסמארטפונים העולמי היה שווה ב-2011 219 מיליארד דולר, ומאז הוא רק ממשיך לצמוח. סמסונג הרוויחה בשנה שעברה את תואר יצרנית מכשירי הסלולר הגדולה בעולם בשל ההצלחה המסחררת של דגם הגלקסי שלה, שנגדו נטען כי הוא מועתק בחלקו מהאייפון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker