תיאוריה חלופית למפץ הגדול: היקום הוא נוזל שהתקרר

לפי תיאוריה של קבוצת מדענים מאוסטרליה, היקום נוצר בתהליך קירור של נוזל ולא בהתפשטות מנקודה אחת כפי שסברו עד עתה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מאז שבסוף שנות ה-40 נהגה בראשונה הרעיון של המפץ הגדול, עולם המדע התגבש סביבו וקיבל אותו כתורה מוחלטת. אולם באחרונה הגו מדענים מאוניברסיטת מלבורן תיאוריה חדשה לדרך שבה נוצר העולם.

לפי תיאורית המפץ הגדול, מקורו של היקום בנקודה אחת שנקראת סינגולאריות כבידתית שממנה התפשט היקום. תהליך התפשטות היקום, שאירע לפני כ-13.7 מיליארד שנה, ובמסגרתו נוצרו ממדי הזמן, המרחב וגדלים פיסיקליים - זכה לשם המפץ הגדול.

צילום: אי–פי

אולם כעת, קבוצת המדענים האוסטרלית טוענת כי היקום נוצר כתוצאה מקירור של נוזל. לפי התיאוריה שלהם, המפץ הגדול הוא תהליך של שינוי ולא של היווצרות: הרגע שבו היקום חסר הצורה נהפך לנוזל, ובהמשך בשל תהליך של קירור התגבש הנוזל לחומר נוקשה, ויצר ארבעה ממדי זמן-מרחב.

מחבר המחקר, ג'יימס קוואץ' מאוניברסיטת מלבורן, אומר כי ניתן לבדוק את ההשערה על ידי מציאת פגמים שנוצרו במבנה של זמן-מרחב כאשר הוא התגבש. "חשבו על היקום הצעיר כעל נוזל", אמר קוואץ'. "אז היקום התקרר, התגבש לשלושה מרחבים ולמימד זמן אחד שאנחנו רואים היום. לפי תיאוריה זו, בזמן שהיקום התקרר, היינו מצפים לראות סדקים - בדומה לדרך שבה נוצרים סדקים כשמים קופאים לקרח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker