סיום תקופות חסימה הפיל את מניות המדיה החברתית

השבוע מתאפשרת מכירתן של כ-271 מיליון מניות של פייסבוק ויותר מ-25 מיליון מניות של אתר ביקורות העסקים אנג'יס ליסט

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מניות במגזר המדיה החברתית רשמו ירידות חדות במסחר בוול סטריט על רקע סיום תקופות חסימה על מכירת מניות של פייסבוק ואנג'יס ליסט, ובעקבות תחזית מאכזבת של ענקית הקופונים גרופון.

מניית אתר ביקורות העסקים אנג'יס ליסט, שהונפק לציבור בחודש נובמבר לפי שווי של יותר מ-900 מיליון דולר, התקרבה לשפל במסחר בוול סטריט לאחר שהתאפשרה מכירתן של יותר מ-25 מיליון מניות של החברה, לאחר שהסתיימה תקופת חסימה (lock-up) בה בעלי המניות החברה היו מנועים ממכירת האחזקות שלהם באנג'יס ליסט.

מארק צוקרברג פותח את המסחר בנאסד"ק ממטה פייסבוקצילום: Business Insider

מניית פייסבוק ירדה אף היא על רקע סיום תקופת החסימה על כ-271 מיליון מניות של החברה השבוע. מאז הנפקתה הראשונה לציבור של פייסבוק ב-17 במאי במחיר של 38 דולר למניה, נחתך מחיר מניית החברה כמעט במחצית.

פייסבוק, אשר מנייתה לא נסגרה מעל למחיר ההנפקה מאז יום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, צריכה לשכנע את המשקיעים שביכולתה להגדיל את ההכנסות מפרסום למרות שמספר גדל והולך מכמעט מיליארד משתמשי פייסבוק מתחבר לשירות הרשתות החברתיות באמצעות טלפון סלולרי, העריך בשבוע שעבר ויקטור אנתוני, אנליסט של טופיקה קפיטל מרקטס, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "משקיעים שרכשו מניות בהנפקה הפסידו מיליארדי דולרים", הוסיף אנתוני. "הם צריכים לצאת לשטח ולסביר איך הם מתכוונים להגדיל את הצמיחה בהכנסות".

שווי השוק של גרופון נחתך היום ברבע לאחר ענקית הקופונים גרופון דיווחה אתמול לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על הכנסות נמוכות מהצפוי ברבעון השני של השנה וסיפקה תחזית מכירות מאכזבת לרבעון הנוכחי. חברת המכירות הקבוצתיות המקוונות העריכה כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי יהיו בטווח של 580-620 מיליון דולר, גידול של 35%-44% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, אך צמיחה של 2%-9% בלבד לעומת הרבעון השני של השנה.

גרופון רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 28.4 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 107.4 מיליון דולר ברבעון השני בשנת 2011. הכנסות החברה בתקופה המדווחת זינקו ב-45% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, והסתכמו ב-568.3 מיליון דולר. רווחי החברה היו גבוהים מהצפוי, אך הכנסותיה היו נמוכות מתחזיות אנליסטים של 575.3 מיליון דולר.

מניות נוספות במגזר המדיה החברתית רשמו ירידות היום, בהן מניית אתר ביקורות העסקים ילפ (Yelp) ומניית אתר הרשתות החברתיות העסקיות לינקדאין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker