חדשות רעות לכלכלה העולמית: זינוק במדד הליפסטיק

ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר דיווחה על זינוק במכירות האיפור ■ אך לפי לאונרד לאודר - זה דווקא סימן להאטה כלכלית

Business Insider

ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר דיווחה היום על תוצאות כספיות טובות מהצפוי ברבעון השני של השנה. הכנסות החברה צמחו ב-10% ל-9.71 מיליארד דולר, ורווחי החברה קפצו ב-23% ל-2.27 דולר למניה, הודות להתרחבות שולי הרווח. התחומים החזקים ביותר היו מוצרי איפור ומוצרי טיפוח עור, אשר קפצו ב-10% וב-14% בהתאמה.

עם זאת, התוצאות הכספיות החזקות של אסתי לאודר, שגרמו למניה לזנק בוול סטריט, עלולות דווקא להצביע על המשך ההאטה של כלכלת ארה"ב.

צילום: אילייה מלניקוב

לפני שנים רבות, לאונרד לאודר - בנה של אסתי לאודר ואחיו של רון לאודר - טען כי בתקופות של מיתון כלכלי, נשים דווקא מגדילות את הוצאותיהן על ליפסטיק ואיפור, על חשבון קניית מוצרים יקרים יותר כמו נעליים ותיקים. תופעה זו זכתה כעבור זמן לכינוי "מדד הליפסטיק".

מוקדם יותר השנה, צוות של פסיכולוגים מצא קשר בין תופעת מדד הליפסטיק לבין היבטים פסיכולוגיים הקשורים לחיפוש אחר בני זוג. לפי המחקר, בתקופות של מיתון כלכלי חלה ירידה במספר הגברים האיכותיים שיכולים להציע ביטחון פיננסי, וארבעה ניסויים שונים שנערכו הצביעו על כך שבתקופות מיתון נשים נוטות יותר לקנות ליפסטיק, בושם או מוצרים אחרים שעשויים לסייע למשיכת בני זוג. אם יש ממש במדד זה, הרי שיש מקום לדאגה לגבי מצבה של כלכלת ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker