פתחת פייסבוק לחתול שלך? יש עוד כ-83 מיליון כאלה

פייסבוק פירסמה כי כ-83 מיליון חשבונות ברשת החברתית נפתחו באופן כפול: לתינוקות וגם לבעלי חיים

ישראל פישר
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר
סוכנויות הידיעות

השבוע הגישה פייסבוק מסמך רגולטורי בו צויין כי 8.7% מתוך 955 מיליון חשבונות הפייסבוק הפעילים הם למעשה חשבונות מזויפים. חישוב קל מעלה כי מדובר בכ-83 מיליון חשבונות.

הרשת החברתית הגדולה בעולם גם העניקה הצצה למי בדיוק מפעיל את החשבונות המזויפים וחילקה אותם לקבוצות: חשבונות כפולים; חשבונות שמוגדרים לא נכון וחשבונות לא רצויים. לפי פייסבוק, 4.8% מהחשבונות הם כפולים, כלומר כ-46 מיליון חשבונות של משתמשים שפתחו יותר מחשבון אחד מסיבות שונות, כגון משתמשים שפתחו חשבון נוסף אחרי ששכחו את הסיסמה, הורים שפתחו חשבון לילדיהם הצעירים, או משתמשים שהפרידו בין חשבון הפייסבוק האישי שלהם לחשבון פייסבוק מקצועי. תנאי השימוש ברשת החברתית אוסרים על אדם אחד לפתוח חשבונות כפולים או חשבונות בשמם של אנשים אחרים ובשמם של ילדים מתחת לגיל 13.

צילום: אירנה זברסקי

2.4% מתוך החשבונות בפייסבוק, או 22.9 מיליון חשבונות מוגדרים לא נכון - חשבונות שאינם משמשים אנשים, אלא חברות, קבוצות, או אפילו בעלי חיים. ואולם פייסבוק לא מגדירה את החשבונות האלה כבלתי חוקיים באופן גורף, מכיוון שלעתים הם משמשים דמויות ציבוריות שמעבירות דרכו מסרים לעוקבים אחריהם.

לפי פייסבוק, 1.5% מהחשבונות, או 14.8 מיליון חשבונות נמצאים בקבוצה הבעייתית ביותר. פייסבוק מאמינה כי החשבונות הלא רצויים הוקמו מתוך מטרה זדונית שמפרה באופן בטוה את תנאי השימוש ברשת – כמו שליחת הודעות פרסומיות (ספאם).

החברה אמרה כי "אנו מאמינים ששיעור החשבונות שהם כפולים או מוגדרים לא נכון נמוכים באופן משמעותי בשווקים מפותחים כמו בארה"ב או באוסטרליה, לעומת שווקים מתפתחים כמו באינדונזיה או בטורקיה. החברה אמרה כי היא פועלת לסגור חשבונות שאינם עומדים בתנאי השימוש שלה, אך לא מוחקת אותם מהשרתים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker