הפסדיו של RBS התרחבו - המשקיעים לא מודאגים

הבנק דיווח היום על הפסד של 1.99 מיליארד ליש"ט במחצית הראשונה. מניית הבנק עולה בכ-3%

ישראל פישר
ישראל פישר

הבנק הבריטי רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), דיווח היום כי הפסדיו במחצית הראשונה של 2012 התרחבו ל-1.99 מיליארד ליש"ט (3.08 מיליארד דולר). בנוסף, הבנק הודה כי הוא עומד בפני כמה תביעות משפטיות הנוגעות לשערוריית המניפולציות על הריבית הבין בנקאית בבריטניה (ליבור).

הבנק, שחולץ על ידי ממשלת בריטניה בשיאו של המשבר במערכת הבנקאות במדינה ב-2008, דיווח כי הכנסותיו במחצית הראשונה צנחו ל-11.26 מיליארד ליש"ט, לעומת 15.3 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הבנק סבל במחצית האחרונה ממחיקה של 2.97 מיליארד ליש"ט בשל ירידת ערך של אג"ח של הבנק. הרווח התפעולי של הבנק הגיע ל-1.83 מיליארד ליש"ט, לעומת 1.97 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה. מניית הבנק עולה בבורסת לונדון בכ-3% אחרי פרסום התוצאות.

מנכ"ל הבנק, סטיבן הסטר, אמר כי "למרות המצב הכלכלי הקשה, התוצאות מראות שיפור במאמצים המתמשכים שלנו להיות גמישים יותר. הבנק הפריש גם 125 מיליון ליש"ט בשל תשלומי פיצויים עתידיים בפרשיית הטעיית לקוחות אחרי קריסת מערכת המחשבים של הבנק.

סטיבן הסטרצילום: רויטרס

RBS גם הודה היום כי הוא פיטר כמה עובדים בשל מעורבותם בשערוריית הליבור על רקע המשך החקירה המתנהלת נגדו. "פרשת הליבור נמצאת על סדר היום שלנו והיא מהווה תזכורת לנזק שיכול להיגרם בשל עוולות של יחידים" אמר הסטר. הבנק אמר כי הוא משתף פעולה עם הרשויות בחקירת הפרשה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker