שערוריית ברקליס

לקוחות בבריטניה מוציאים חשבונות מהבנקים הגדולים

מספר הפניות לבנקים קטנים ואיגודי אשראי זינק בשבוע האחרון, בין היתר גם בעקבות תקלת מחשוב חמורה ב-RBS

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

לקוחות זועמים בבריטניה הצביעו בשבוע האחרון בארנקיהם והעבירו את חשבונותיהם מהבנקים הגדולים אל איגודי אשראי ובנקים קטנים יותר, בעקבות תקלות מחשוב חוזרות ונשנות בבנק נטווסט ושערוריית הליבור בברקליס, לפי דיווח של "גרדיאן".

נתונים שאסף ארגון בשם Move Your Money בבריטניה הראו על עלייה במספר הבקשות של לקוחות לעבור מהבנקים הגדולים לבנקים קטנים יותר, בתקווה כי האחרונים הם בעלי גישה מוסרית יותר. למשל, צ'ריטי בנק, אשר מלווה את כספי המפקידים בו לצדקה, רשם עלייה של 200% בהיקף ההפקדות; מספר הפניות לאקולוג'י בנק זינק ב-266%; וטריודוס, בנק בבריסטול המתמקד בקיימות, טיפס ב-51%. היקף ההפקדות באיגודי האשראי בבריטניה עלה בשבוע האחרון בממוצע ב-20%, ובחלק מהם זינק ב-300%.

צילום: בלומברג

אד בולס, שר האוצר של ממשלת הצללים של מפלגת הלייבור, קרא לממשלה להקל על צרכנים לעבור בין הבנקים. בראיון ל-BBC שישודר היום, אמר בולס כי אף שיותר ויותר לקוחות לא מרוצים מהבנקים, קשה להם להעביר את חשבונותיהם. עוד אמר בולס בראיון ל"אובזרוור" כי "השרים גוררים רגליים בכל הנוגע לרפורמות לשיפור התחרותיות ובחירת הצרכנים במגזר הבנקאי. הצרכנים צריכים להיות ראשונים, והגיע הזמן לפעול".

צרכנים רבים מחפשים חלופות לבנקים הגדולים, לאחר שנחשף כי סוחרים בברקליס ביצעו מניפולציות בריבית הליבור במשך כמה שנים, ובתגובה לבעיית מחשוב שהותירה בחודש שעבר רבים מלקוחות נטווסט, השייך לרויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), ללא גישה לחשבונותיהם. עם זאת, התופעה נפוצה כבר מתחילת השנה. 80 אלף לקוחות בממוצע עוזבים מדי חודש את הבנקים הגדולים - כמעט חצי מיליון בסך הכל מתחילת השנה, לפי הערכת Move Your Money.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker