סוכנויות הידיעות

ממשלת יוון הטרייה זנחה את כוונתה לבקש הקלות בתנאי תוכנית החילוץ של המדינה, לאחר שה"טרויקה" - קרן המטבע הבינ"ל, הבנק המרכזי של אירופה והאיחוד האירופי - הזהירו את יוון כי כל בקשה ברוח זו צפויה להידחות, דיווח העיתון "פייננשל טיימס".

שר האוצר של יוון, יאניס סטורנראס, אמר כי הממשלה החדשה תיאלץ להאיץ את הרפורמות בטרם תוכל לבקש להכניס שינויים בתוכנית החילוץ השנייה של יוון בסך 174 מיליארד יורו שאושרה בחודש פברואר.

לוקאס פפדמוסצילום: רויטרס

"התוכנית אינה מיושמת על פי התנאים שנקבעו, ואיננו יכולים לבקש דבר מהנושים שלנו בטרם התוכנית תשוב למסלולה", אמר סטורנראס בראיון לטיימס. "יש אור בקצה המנהרה, אבל זו מנהרה ארוכה", הוסיף.

השינוי בעמדת ממשלת יוון בא לאחר שנציגי האיחוד האירופי וקרן המטבע ביקרו השבוע באתונה, וחזרו בפני מארחיהם על העמדה שביטאה יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, בדבריה בראיון טלוויזיה שנערך עמה השבוע, בו אמרה "אני ממש לא נמצאת במצב רוח למשא ומתן" לגבי תוכנית החילוץ של יוון.

שלוש המפלגות השותפות בקואליציה שמרכיבה את ממשלת יוון הטרייה, התחייבו כולם במהלך מסע הבחירות כי יוון תבקש הקלה בתנאים ובדרישות הנלוות לחבילת החילוץ שקיבלה, ובכלל זה הארכה בת שנה או שנתיים ביישום התוכנית, בניסיון להקל מעט על הציבור היווני הכורע תחת שנה חמישית של מיתון כלכלי ואבטלה של יותר מ-21%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker