בטחון הצרכנים בארה"ב נפל לשפל של 2012; הצריכה הפרטית איכזבה

פעילות העסקים באזור שיקגו צמחה בשיעור חד מהצפוי; בטחון הצרכנים ירד בראשונה זה 10 חודשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בטחון הצרכנים בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר השנה, הצריכה הפרטית לא צמחה בראשונה מאז נובמבר, ופעילות העסקים באזור שיקגו צמחה בשיעור חד מהצפוי, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס נפל בחודש יוני לרמה של 73.2 נקודות לעומת 79.3 נקודות בחודש מאי - ירידה ראשונה זה 10 חודשים. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 74.1 נקודות. רמתו הממוצע של המדד בתקופת המיתון האחרונה בארה"ב שנמשכה 18 חודשים והסתיימה ביוני 2009, היתה 64.2 נקודות. בחמש השנים שקדמו לתקופת המיתון היתה רמתו הממוצעת של המדד 89 נקודות.

צילום: SXC

מדד מנהלי הרכש של אזור שיקגו, אשר נחשב לברומטר של מצב כלכלת ארה"ב כולה, עלה במפתיע בחודש יוני לרמה של 52.9 נקודות לעומת רמה של 52.7 נקודות בחודש מאי, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 52.3 נקודות.

הצריכה הפרטית בארה"ב ירדה בחודש מאי בשיעור קל של פחות מ-0.1% - הנתון החדש ביותר מאז נובמבר - מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו כי הצריכה הפרטית תישאר ללא שינוי. נתוני הצריכה הפרטית של חודש אפריל תוקנו כלפי מטה לגידול של 0.1% לעומת עלייה של 0.3% שעליה דווח במקור. הכנסה אישית גדלה בחודש מאי ב-0.2% - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker