אורוגוואי שוקלת לגליזציה: הממשלה תמכור סמים קלים

לפי ההצעה, הממשלה תתיר שימוש במריחואנה ותקבל מונופול על מכירתה; המטרה היא לפגוע בקרטלי הסמים ■ צפי להכנסות של 75 מיליון דולר בשנה

סוכנויות הידיעות

ממשלת אורוגוואי חשפה תוכנית ללגליזציה של סמים קלים, בניסיון להיאבק בפשיעה הקשורה לסמים במדינה. במסגרת חוק המוצע במדינה, הממשלה תהיה היחידה שתוכל למכור מריחואנה, והיא תוכל למכור רק למבוגרים מורשים שרשומים במאגר נתונים.

שר הביטחון של אורוגוואי, אלאוטריו פרננדס הויבודרו, אמר כי מטרת התוכנית היא לפגוע ברווחיהם של סוחרי הסמים ולהפחית את מספר המשתמשים בסמים קשים. לדבריו, ישנו קשר ברור בין העליה האחרונה במספר מקרי הרצח במדינה לבין העליה בסחר בסמים.

צילום: אי–פי

לפי החוק, ייפתחו מספר חנויות שיימכרו מריחואנה במחירים שייקבעו על ידי הרשויות. בנוסף, הממשלה רוצה ליצור מאגר מידע של המשתמשים, על מנת לפקח על צריכת הסמים הקלים. לפי הערכות שונות, שוק המריחואנה החוקית באורוגוואי עשוי להניב למדינה הכנסות של 75 מיליון דולר בשנה.

אם יאושר החוק, תהיה זו פריצת דרך בדרום אמריקה, שבה במדינות רבות ישנם קרטלי סמים ומקרי פשיעה רבים הקשורים אליהם. כמה ממנהיגי מרכז אמריקה, בהם נשיאי גואטמלה וקוסטה ריקה, התבטאו לגבי הצורך להתיר בחוק חלק מהסמים בניסיון לפגוע בכוחם של הקרטלים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker