האדם העשיר בעולם רוצה שתעבדו יותר שנים "לטובת הכלל"

קרלוס סלים, איל ההון המקסיקני, טוען כי גיל הפרישה של עובדים צריך לעלות ל-70 כדי לסייע לכלכלות הנמצאות במשבר; במולדתו הוא סופג ביקורת רבה על מניעת התחרותיות בענפים עליהם השתלט

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קרלוס סלים, האדם העשיר בעולם שהונו האישי נאמד ב-69 מיליארד דולר, סבור כי גיל הפרישה של עובדים צריך לעלות במספר שנים כדי לתרום להתאוששות של הכלכלות הנמצאות במשבר.

איל ההון המקסיקני אמר כי יש להעלות את גיל הפרישה ל-70 שנה, "לטובת הכלל". לדבריו, העלאת גיל הפרישה תסייע לכלכלות שנמצאות במשבר, וגיל הפרישה הנוכחי משקף זמנים שבהם רוב האנשים עבדו בעבודות פיזיות וחיו פחות שנים. "אנחנו חיים כיום בחברת ידע, כך שידע וניסיון צריכים להיות מתוגמלים", אמר סלים בכנס טלקומוניקציה בז'נבה. "ולכן, מספר שנות העבודה של אדם יכול לגדול".

במקסיקו סלים הוא טייקון אדיר ממדים ששולט בשוק התקשורת הקווית והסלולרית: החברות שלו מהוות יותר משליש מהבורסה, ומקסיקנים נוהגים להתלונן שבלתי אפשרי להעביר יום מבלי לשלשל מטבע לכיסיו של סלים.

סלים, שכבר חצה את גיל 70, זוכה לביקורת במקסיקו ומחוצה לה על ההתנהלות העסקית של חברות התקשורת שבבעלותו. לאחרונה נערכה בבירת ארה"ב הפגנה מול אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון נגד הכוונה להעניק לו תואר דוקטור של כבוד, בטענה שהחברות של סלים חסמו את התחרותיות במקסיקו ומנעו מעסקים קטנים לצמוח ולייצר משרות.

כך למשל, אף שהיא אחת המדינות העשירות באמריקה הלטינית, שיעור חדירת הסלולר במקסיקו הוא 88% - בין השיעורים הנמוכים ביבשת. בברזיל, מדינה ענייה יותר, הנתון עומד על 119% (כלומר, יש בה יותר טלפונים סלולריים מאנשים). סלים עשה את הונו בעסקי הטלפוניה, לאחר שנהפך בהדרגה לאדם עשיר מעסקי נדל"ן וכרייה. ב-1990 רכש סלים את טלמקס (Telmex), חברת הטלפונים הממשלתית של מקסיקו. טלסל (Telcel), החברה האחות שלה, מחזיקה ב-70% משוק התקשורת הסלולרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker