"דר שפיגל" מאוכזב מהנשיא אובמה: "הוא לא עמד בציפיות"

השבועון הגרמני הפופולרי: "הוא פועל באופן חד צדדי, עושה שימוש מופרז בכוח צבאי, ולא פועל ליישוב הסכסוך הישראלי-פלסטיני או לבלימת שינויים אקלימיים"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

השבועון הגרמני הפופולרי "דר שפיגל", אשר בקיץ 2008 יצא מגדרו בשבחים שהרעיף על ברק אובמה, אז סנאטור בלבד, לאחר שהאחרון נאם בברלין ולקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב, זנח כך נראה את העמדות הנלהבות בהן החזיק לגביו.

ארבע שנים בלבד לאחר שהכתיר את אובמה בתור "האיש שיצליח להקים מחדש את הגשר הטרנס-אטלנטי" ו"לשקם את הנזקים שגרם ממשל בוש" במסגרת כתבת שער אוהדת במיוחד, חזר "דר שפיגל" עם כתבת שער נוספת על אובמה. אלא שהפעם מדובר בכתבה עגומה שכותרתה: "עצוב: נשיאות הביש מזל של אובמה".

בכתבה מצוין כי "אובמה לא עמד בציפיות הגבוהות שתלו בו האירופים", וכראייה לכך מובאות תוצאותיו של סקר עולמי חדש של מרכז המחקר פיו (Pew) אשר מצביעות על ירידה חדה בשיעור התמיכה במדיניות של אובמה, במיוחד בגרמניה. לפי הסקר רק 52% מהגרמנים רואים כיום באור חיובי את ארה"ב, לעומת 64% בעת בחירתו של אובמה.

"הגרמנים מאוכזבים מהחד צדדיות של נשיא ארה"ב; מהשימוש שהוא עושה בכוח, במיוחד תקיפות של מטוסים ללא טייס; חוסר המעש שהוא מפגין ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני, והיעדר מעשים מצדו לבלימת שינויים אקלימיים", נכתב במאמר ב"דר שפיגל".

עם זאת, תשעה מתוך 10 גרמנים מעדיפים כי אובמה ישוב וייבחר לנשיאות, לאור העובדה שהמתמודד מולו, מיט רומני, מחזיק בעמדות גרועות אף יותר מאלו של אובמה במרבית הנושאים שעומדים בראש מעייניהם של הגרמנים.

ברק אובמהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker