המחיר לארוחת צהריים עם וורן באפט: 3.5 מיליון דולר

המכירה הפומבית השנתית של האורקל מאומהה הניבה סכום שיא שיועבר לארגון צדקה; הזוכה ביקש להשאר בעילום שם

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

3.5 מיליון דולר, זה הסכום שישלם הזוכה במכירה הפומבית עבור ארוחת צהריים על וורן באפט. המכירה השנתית שהתבצעה באתר אי-ביי נסגרה ביום שישי בלילה כאשר ב-4 השעות האחרונות זינק המחיר מ-ממיליון דולר לסכום הסופי ששובר את השיא בכל שנה.

כל ההכנסות מהמכירה הפומבית מיועדות לארגון הצדקה גלייד, המסייע לעניים וחסרי בית בעיר סן פרנסיסקו. גלייד גייסה למעלה מ-11 מיליון דולר ממכירות פומביות של ארוחת צהריים עם באפט בעשור החולף. הארגון אמר ביום שישי כי הזוכה במכירה ביקש להישאר בעילום שם וכי 10 אנשים היום פעילים במכירה הפומבית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

וורן באפטצילום: בלומברג

וורן באפט, או בכינויו "האורקל מאומהה", הפך לאחד האנשים העשירים בעולם כאשר הפך את חברת האחזקות שלו ברקשיר האתוואי לקונגלורמט, אבל הוא טוען שמרבית השאלות שהוא מקבל במסגרת ארוחת הצהרים אינן קשורות להשקעות.

הזוכה בארוחה סועד בדרך כלל עם באפט במסעדת הסטייקים היוקרתית סמית אנד ולנסקי בניו יורק. המסעדה תורמת לפחות 10,000 דולר לגלייד מדי שנה כדי לארח את ארוחת הזכייה.

בשנת 2007 היה זה הישראלי לשעבר גיא ספיר שזכה בארוחה לאחר ששילם כ-650 אלף דולר יחד עם חברו מוניש פבראי, וסיפר כי הארוחה סייעה לו ליצור קשרים עסקיים.

הזוכה בשתי המכירות הפומביות הקודמות, טד ושלר, אשר שילם סכום כולל של 5 מיליון דולר, לא זכה רק בארוחה. ושלר הוא כיום אחד משני מנהלי ההשקעות של ברקשייר התאוויי, חברת האחזקות של באפט, לאחר שבארוחות נרקם קשר מיוחד בין השניים.

עם זאת, באפט המליץ למתמודדים להנמיך ציפיות השנה. "אנחנו מאוישים לגמרי מבחינת מנהלי כספים", אמר בראיון לסוכנות הידיעות אי-פי עם פתיחת המכירה הפומבית השנה.

החל מ-2006 באפט החל לחלק באיטיות את הונו לארגוני צדקה והוא מתכנן לחלק את מניותיו בברקשיר בשלב מסויים ל-5 אירגוני צדקה כאשר חלק הארי יגיע לארגונם של ביל ומלינדה גייטס. באפט וגייטס מעודדים אנשים עשירים נוספים להעביר לפחות חצי מהונם לצדקה. 80 מהמשפחות העשירות בארה"ב חתמו על העצומה של באפט וגייטס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker