עובד ממוצע בארה"ב יצטרך לעבוד 3,489 שנים כדי להרוויח את שכרו של שיאן המנכ"לים

מנכ"ל חברת הנדל"ן סימון פרופרטי השתכר 733 דולר לדקה; עובד בשכר מינימום צריך לעבוד שלוש שנים כדי להגיע שכרו המנכ"ל בשעה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

עובד בשכר מינימום בארה"ב יידרש לעבוד 636 שנים כדי להרוויח את השכר החציוני של מנכ"ל בארה"ב, ואילו עובד בשכר הממוצע יצטרך לעבוד 244 שנים כדי להשתכר בסכום זהה לשכר שנתי של מנכ"ל. כך לפי ניתוח נתוני שכר שערכה סוכנות הידיעות איי.פי.

השכר החציוני של מנכ"ל בארה"ב הסתכם בשנה שעברה בכ-9.6 מיליון דולר. בחישוב המבוסס על שבוע עבודה של 60 שעות, השכר החציוני של מנכ"ל הוא 3,073 דולר לשעה, או 51.2 דולר לדקה. לשם השוואה, עובד בשכר מינימום של 7.25 דולר לשעה יידרש לעבוד במשך יותר מ-10 שבועות כדי להרוויח שכר של שעה במשכורת של המנכ"ל החציוני. עובד בעל שכר ממוצע בארה"ב יצטרך לעבוד כמעט חודש כדי להרוויח את השכר הממוצע של מנכ"ל לשעה.

לפי איי.פי, המנכ"ל בעל השכר הגבוה ביותר בארה"ב בשנה שעברה היה דיויד סימון, מנכ"ל חברת הנדל"ן סימון פרופרטי, אשר השתכר יותר מ-137 מיליון דולר. עובד בשכר מינימום, כמו חלק מהעובדים במרכזי הקניות של סימון פרופרטי, יצטרך לעבוד 9,096 שנים כדי להרוויח את השכר של סימון בשנה שעברה. עובד שמשתכר את השכר השנתי החציוני בארה"ב, 39,312 דולרים, יזדקק לעבוד 3,489 שנים כדי להגיע לשכר השנתי של סימון.

בהנחה שסימון עובד 60 שעות בשבוע, השכר שלו לשעה הוא 43,964 דולרים, או 733 דולר לדקה. עובדי בשכר מינימום יידרש לעבוד כמעט שלוש שנים כדי להרוויח את מה שהשתכר סימון בשעה אחת. עובד על שכר ממוצע בארה"ב יידרש לעבוד כמעט שנה כדי להרוויח את השכר של סימון בשעה. שכרו של סימון בשנה שעברה היה גם גדול פי 342 מהמשכורת השנתית של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שהסתכמה ב-400 אלף דולר.

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ