מגזין "טיים": ביבי מלך ישראל - האם יעשה שלום או מלחמה?

בכתבת פרופיל שכתב עורך השבועון מוצג נתניהו כבעל שליטה בלתי מעורערת בישראל, אשר יכול לנצל זאת על מנת לקדם את תהליך השלום

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

"הוא כבש את ישראל אך האם נתניהו יעשה שלום או מלחמה?" - כך נכתב על שער המגזין "טיים", אשר הוקדש השבוע לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, תחת הכותרת "המלך ביבי".

כתבת השער אשר נכתבה על ידי עורך "טיים" ריצ'רד סטנגל, מציגה פרופיל של נתניהו כמנהיג הבלתי מעורער של ישראל שנמצא בדרכו להיות ראש הממשלה בעל הכהונה הארוכה ביותר מאז בן גוריון.

השער של מגזין טייםצילום: מגזין טיים

"אין לו שום יריב במדינה", כותב סטנגל. "שיעור התמיכה שלו קרוב ל-50%, בשיא כל הזמנים. בתקופה שבה מנהיגים ברחבי העולם מופלים, הוא יוצא כמנצח". סטנגל תוהה אם נתניהו "הוא שבוי של ההיסטוריה או שהוא יכול לכתוב נרטיב חדש". הוא מציין את שירותו הצבאי של נתניהו ומותו של אחיו יוני כגורמים שהשפיעו עליו, וכן את מורשתו של אביו המנוח בנציון נתניהו.

עם המטען הזה, טוען סטנגל, נתניהו הוא לא ממש האדם שממנו ניתן לצפות לפתור ברוגע את שתי הבעיות הגיאופוליטיות שניצבות בפני ארצו: האיום האיראני והאתגר הנצחי של שלום עם הפלסטינים. סטנגל כותב כי תחת שלטון נתניהו תהליך השלום דעך, אך כעת יש לו "קואליציה שלא תתמוטט אם יפתח במגעים. הוא כבר לא צריך להסתכל מעבר לכתף. הוא לא יצטרך להכריז על בחירות באופן מיידי. הוא מעולם לא היה במצב כזה וזה נותן לו מרחב תמרון ומקום לפשרה".

לדברי סטנגל, הבחירה היא כולה של נתניהו אשר מצטט את נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, שאמר בשבוע שעבר: "הוא עכשיו הקיסר, הוא יכול לעשות כל דבר. אם אני הייתי במקומו, הייתי עושה זאת עכשיו, עכשיו, עכשיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker