שטראוס קאהן תובע מיליון דולר מהחדרנית שהאשימה אותו באונס

לטענת יו"ר קרן המטבע לשעבר, החדרנית העלתה אישומיים זדוניים ומופקרים וגרמה לו מצוקה נפשית מכוונת

סוכנויות הידיעות

היו"ר לשעבר של קרן המטבע הבינלאומית, דומיניק שטראוס-קאהן, הגיש היום תביעת פיצויים בארה"ב נגד החדרנית במלון במנהטן שהאשימה אותו באונס.

בתביעה שהוגשה בבית משפט ביו יורק נכתב כי החדרנית, נפיסטו דיאלו, העלתה אישומי שווא "זדוניים ומופקרים" נגד שטראוס-קאהן. "היא אחראית באופן ישיר למעצרו, כליאתו והיותו נתון לכאב אדיר, צער ולהוצאות כספיות", כתב עורך דינו של שטראוס-קאהן, ויליאם טיילור. "המעשים שלה הם לא בלי השלכות עבורה", הוסיף.

שטראוס-קאהן תובע מיליון דולר בטענת אישום כוזב, שיבוש הליכים, כליאת שווא, הוצאת דיבה, גרימת מצוקה נפשית מכוונת. טרם הוגש כתב הגנה מטעם דיאלו, אך עורך דינה אמר כי זו דוגמא נוספת לגישה שונאת הנשים של שטראוס-קאהן. התובע המחוזי של מנהטן משך את האישומים נגד שטראוס קאהן, לאחר שקבע כי דיאלו שיקרה לגבי האירועים שקרו בחדרו של שטראוס קאהן במלון.

דומיניק שטראוס-קאהן צילום: אי-אף-פי

לפני הפרשה היה שטראוס קאהן אישיות בולטת מאוד בפוליטיקה הצרפתית ושמו הוזכר כמועמד בטוח לרשת את סרקוזי בתפקיד הנשיא. בעת מעצרו ב-14 במאי 2011, הוביל שטראוס-קאהן בסקרים על פני פרנסואה הולנד בהתמודדות על מועמדות המפלגה הסוציאליסטית לנשיאות צרפת, והתכוון להודיע באופן רשמי על התמודדותו חודש מאוחר יותר. הוא גם הוביל בסקרים מול סרקוזי בהתמודדות על הנשיאות. לדבריו, לא היה לו ספק כי הוא יגיע לארמון האליזה.

שטראוס קאהן תקף בעבר את סרקוזי ואמר כי הוא מאמין שהאירועים בעקבות המפגש בינו לבין החדרנית בסוויטה הנשיאותית של מלון סופיטל, ובכלל זה מעצרו בגין אישומי אונס, היו מהלך מתוזמר של יריביו הפוליטיים. שטראוס-קאהן ציין כי הוא אינו חושב שהתקרית בינו לבין דיאלו, היתה ניסיון מתוכנן להפיל אותו בפח, אולם אמר כי האופן שבו האירועים התגלגלו והחריפוה ב-14 במאי, כאשר נפתחה נגדו חקירה פלילית שחיסלה את סיכויו לזכות בבחירות לנשיאות, "עוצבו על ידי אנשים בעלי אג'נדה פוליטי" וכי "הדברים שהתרחשו היו מעבר לצירוף מקרים בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום