משאירה את הטעויות החשבונאיות מאחור: זינוק של 89% בהכנסות גרופון

ענקית הקופונים עברה לרווח תפעולי של 40 מיליון דולר ■ המניה מזנקת ב-15% לאחר הסגירה בהמשך לזינוק של 18.5% בשעות המסחר הרגילות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גרופון, מפעילת אתר הקופונים הגדול בעולם, דיווחה היום על רווח והכנסות שעלו על התחזיות במסגרת הדו"חות הרבעוניים השניים של החברה בתור חברה בורסאית. גרופון, שהונפקה בנובמבר 2011 במחיר של 20 דולר למניה אשר שיקף לחברה שווי שוק של 12.7 מיליארד דולר, רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח תפעולי של 39.6 מיליון דולר, לעומת הפסד של 117.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח תפעולי של 32.7 מיליון דולר.

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

גרופון, אשר דחתה לפני 17 חודשים הצעת רכש בסך שישה מיליארד דולר שקיבלה מענקית האינטרנט גוגל, רשמה ברבעון הכנסות של 559.3 מיליון דולר, זינוק של 89% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 531 מיליון דולר. במבט קדימה, צופה גרופון לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 550-590 מיליון דולר - מעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 559 מיליון דולר.

"אנחנו שבעי רצון לדווח על רבעון שיא שממחיש את התקדמותנו בניצול הזדמנויות במסחר מקומי של סוחרים ועבור צרכנים ברחבי תבל", אמר מנכ"ל גרופון, אנדרו מייסון, בעת פרסום הדו"חות.

מניית גרופון, שאיבדה כמחצית משווייה מאז הנפקתה לציבור בנובמבר, מזנקת ב-15% במסחר לאחר הסגירה, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בוול סטריט בעלייה של 18.5%.

לפני כחודש הודיעה גרופון כי תוצאותיה הכספיות ברבעון הרביעי של 2011 - הרבעון הראשון של החברה בתור חברה בורסאית - היו גרועות יותר מכפי שדיווחה במקור בשל טעויות חשבונאיות. במסגרת הנתונים המתוקנים רשמה גרופון על הכנסות של 492.2 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2011 - פחות מהכנסות של506.5 מיליון דולר עליהן דיווחה במקור, חודש קודם לכן. החברה גם תיקנה כלפי מטה את תוצאותיה בשורה התחתונה, ורשמה ברבעון הפסד נקי של 65.4 מיליון דולר, כ-50% יותר מהפסד של 42.7 מיליון דולר עליו דיווחה במקור.

הודעת גרופון לפני כחודש על תיקון תוצאותיה הכספיות לא היתה הראשונה מסוגה של החברה. החברה תיקנה פעמיים את נתוניה הכספיים עוד לפני הנפקה הראשונה לציבור בנובמבר. חודשיים לאחר שהגישה את תשקיף ההנפקה ביוני 2011, חייבה רשות ני"ע בארה"ב את גרופון להפסיק להשתמש בשיטה חשבונאית שנויה במחלוקת לחישוב רווחיה. החברה נהגה לחשב את סך העסקות שבוצעו באתר הקופונים כהכנסות, כולל תשלומים שהיה עליה להעביר לסוחרים. בעקבות זאת, נאלצה גרופון לתקן את דו"חותיה הכספיים לשנת 2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker