כמה רחוק תלכו בשביל להאריך את סדרת הטלוויזיה האהובה עליכם?

אוהדי "יריחו" שלחו 20 טונה בוטנים ל-CBS ■ אוהדי "רוזוול" שלחו רוטב טבסקו החביב על החייזרים כוכבי התכנית ■ אוהדי סדרת הערפדים "שעות אפלות" ארגנו התרמות דם ■ עם זאת, בסופו של יום הבר המשפיע ביותר הוא רייטינג

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

עם השנים, אוהדי סדרות הטלוויזיה בארה"ב מצאו דרכים יותר ויותר יצירתיות על מנת להציל את הסדרות האהובות עליהם. שליחת מכתבים היא אמנם הדרך הנפוצה ביותר, אך השיטה הזו מצליחה לעיתים רחוקות בלבד: קמפיין מכתבים בשנות ה-60' נחשב לגורם שהוביל לשידור העונה השלישית של "מסע בין כוכבים" ב-NBC ב-1968, אך ברוב המקרים קמפיין כזה נדון לכשלון.

מעריצים מנסים לעתים לשלוח לרשתות מכתבים בצירוף מוצרים המופיעים רבות בסדרה:  אוהדי "יריחו" שלחו 20 טונה בוטנים ל-CBS, והצליחו להאריך את הסדרה ב-7 פרקים. אוהדי "רוזוול" שלחו רוטב טבסקו החביב על החייזרים כוכבי התכנית לרשת WB (הגלגול הקודם של CW) במהלך העונה הראשונה, והסדרה זכתה בעונה נוספת שם (ובעונה שלישית ברשת UPN). אוהדי סדרת הערפדים "שעות אפלות" ארגנו התרמות דם, אך לא הצליחו להביא לעונה שנייה של הסדרה.

דוגמה בולטת בעת האחרונה נוגעת לסדרה "צ'אק", ב-2009, שמעריציה נהרו לרשת סאבוויי, מנותנות החסות של התכנית ב-NBC, ורכשו בה כריכים. שיתוף פעולה מוגבר עם סאבוויי הוביל את NBC להאריך את הסדרה בעונה נוספת. אך גם סדרה זו כבר הסתיימה בינתיים, בשל היעדר רייטינג גבוה דיו.

יוצרי הסדרה "קומיוניטי" הבינו כי מחאת מעריצים טיפוסית לא צפויה להציל את הסדרה בטווח הארוך, וקראו לאוהדים פשוט לצפות בה. לקראת חזרתה של הסדרה למסך במארס, קראו היוצרים והשחקנים בחשבונות הטוויטר שלהם למעריצים "לצפות בקומיוניטי הערב" – לא להקליט את הסדרה ולצפות בה מאוחר יותר, או לראות אותה באינטרנט.

שיטת מדרוג הטלוויזיה של נילסן אולי מיושנת ביחס להרגלי הצפייה כיום, אך היא משמשת עדיין כמדד עליו מסתמכים בכירי הרשתות האמריקאיות והמפרסמים. יום לאחר שידור הפרק הראשון של קומיוניטי ב-15 במארס, מדד נילסן הצביע על הרייטינג הגבוה ביותר של הסדרה זה שנה. "זה נבע בעיקר מכך שצפיתם בסדרה בשידור חי", כתב מפיק הסדרה ניל גולדמן בטוויטר לאוהדים. NBC חידשה את הסדרה לעונה נוספת – אך המעריצים יצטרכו להמשיך לצפות בה על מנת להצדיק את קיומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker