צפו בקרוגמן משתלח בעשירים: "הם רק רוצים שיסגדו להם"

פרשן "ניו יורק טיימס" תקף בחריפות את עשירי ארה"ב בראיון לרויטרס ■ "תיאוריות כלכליות הזויות של מיליארדרים הפכו לזרם המרכזי של המפלגה הרפובליקאית"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

נראה שהביקורת הנוקבת של פרשן "ניו יורק טיימס" פול קרוגמן נגד עשירי ארה"ב מחריפה והולכת, כפי שעולה מראיון טלוויזיוני שהעניק קרוגמן לרויטרס ביום שני.

פול קרוגמןצילום: בלומברג

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

"אם אתה באמת, באמת עשיר, עוד 100 מיליון דולר לא באמת ישנו דבר עבורך. אבל התחושה שאתה מקבל כבוד - משנה הרבה יותר", אמר קרוגמן. "אני חושב שמה שהעשירים באמת רוצים זה שהעולם יסגוד להם על עושרם, ולכן הם תומכים בתיאוריות כלכליות שתופסות את העשירים כמקור הגאולה של החברה כולה".

קרוגמן טען כי עשירי ארה"ב תומכים במדיניות הכלכלית של המפלגה הרפובליקאית משום שהם רוצים עוד כסף לעצמם ומשום שהם רוצים שכולם יכבדו אותם. "זה לא מסתכם בכך שהם לא רוצים לשלם מסים גבוהים יותר - הם רוצים לקבל כבוד", אמר חתן פרס נובל לכלכלה. "כשאובמה רמז בעדינות שלא כל מה שוול סטריט עושה תורם לאינטרס הציבורי הכללי, הם פשוט יצאו מכליהם".

בסוגיית אי השיוויון הכלכלי טען קרוגמן כי הפערים הגדלים בין העשירים לשאר האוכלוסייה העצימו את כוחם הפוליטי של בעלי ההון בוושינגטון. "מה שקרה הוא שתיאוריות כלכליות הזויות שמיליארדרים ניסו לדחוף במשך 40 שנה, הפכו לזרם המרכזי בימין הכלכלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ