החקירה נגד שטראוס קאהן מתרחבת: חשד למעורבות באונס קבוצתי

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר נחשד כי כפה יחד עם שלושה מחבריו מין קבוצתי על זונה בוושינגטון בשנת 2010

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשויות החוק בצרפת, אשר מנהלות חקירה סביב חשד למעורבותו של דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF), בארגון בלתי חוקי של שירותי זנות בעיר ליל שבצפון צרפת, מרחיבות את חקירתן גם לחשד לפיו שטראוס-קאהן ושלושה מחבריו השתתפו באונס קבוצתי של זונה במלון בבירת ארה"ב וושינגטון בשנת 2010 - כך מסר היום משרד התובע הכללי של העיר ליל.

שטראוס-קאהן נתון לחקירה רשמית שנועדה לברר אם בעת שהשתתף במסיבות מין בליל, פאריס ווושינגטון בשנים 2010 ו-2011, היה מודע לכך שהוא מהנל מגעים עם זונות וסרסורים. החקירה מתמקדת ברשת זנות הקשורה למלון קרלטון בעיר ליל, דרכה חשפו חוקרים ראיות כי נשים נשכרו לנסוע גם עד וושינגטון על מנת לספק שירותי מין לשטראוס-קאהן, שעדיין כיהן באותה עת כיו"ר קרן המטבע. זנות או תשלום עבור שירותי מין הינם חוקיים בצרפת, אך לא גיוס ותשלום עבור זונות למישהו אחר.

כעת מבקשים החוקרים להרחיב את החקירה, לאחר שאחת הזונות שהשתתפו במסיבות המין העידה כי שטראוס-קאהן וחבריו אילצו אותה להשתתף במין קבוצתי כאשר הגיעה לוושינגטון כדי לפגוש אותו בדצמבר 2010. האשה לא הגישה תלונה רשמית בעניין.

צילום: אי-אף-פי

"התביעה הכללית בוחנת את הבקשה", אמרה דוברת של משרד התובע הכללי. "ישנן שתי אפשרויות: או שהבקשה תידחה או שהמשטרה תפתח בחקירה ראשונית".

חקירה בעניין מעורבותו של שטראוס-קאהן בשירותי זנות נפתחה בחודש מארס, וכבר הובילה למעצרם של שמונה אנשים, בהם שני אנשי עסקים מהעיר ליל ובכיר במשטרה המקומית.

שטראוס-קאהן, בן 63, נעצר בחודש מאי 2011 בניו יורק בעקבות תלונה בגין אונס שהגישה נגדו חדרנית בסוויטה הנשיאותית של מלון סופיטל, אישומים שבוטלו בהמשך. בעקבות הפרשה הוא נאלץ לפרוש מתפקידו כיו"ר קרן המטבע, והפרשה חיסלה את סיכויו להתמודד בבחירות לנשיאות צרפת.

בשבוע שעבר האשים שטראוס-קאהן יריבים פוליטיים הקשורים לנשיא ניקולא סרקוזי ומפלגת השלטון UMP במזימה לסיכול כוונתו להתמודד בבחירות לנשיאות צרפת על ידי יצירת שערורייה מבוימת, במסגרתה הואשם בתקיפה המינית של החדרנית. בראיון בלעדי לעיתון הבריטי "גרדיאן" אמר שטראוס-קאהן כי הוא מאמין שהאירועים בעקבות המפגש בינו לבין החדרנית, ובכלל זה מעצרו בגין אישומי אונס, היו מהלך מתוזמר של יריביו הפוליטיים.

שטראוס-קאהן ציין בראיון כי הוא אינו חושב שהתקרית בינו לבין החדרנית, נפיסאטו דיאלו, היתה ניסיון מתוכנן להפיל אותו בפח, אולם אמר כי האופן שבו האירועים התגלגלו והחריפו ב-14 במאי, כאשר נפתחה נגדו חקירה פלילית שחיסלה את סיכויו לזכות בבחירות לנשיאות, "עוצבו על ידי אנשים בעלי אג'נדה פוליטי" וכי "הדברים שהתרחשו היו מעבר לצירוף מקרים בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker