הנפקה מאכזבת לחברת ההשקעה הפרטית קרלייל: גייסה 671 מיליון דולר

מניית קרלייל תומחרה מתחת למחיר היעד שלה, וגייסה סכום נמוך מהצפוי

לוגו רויטרס
רויטרס

חברת ההשקעה הפרטית קרלייל זכתה להנפקה מאכזבת, ותומחרה במחיר נמוך ממחיר היעד שלה. קרלייל גייסה 671 מיליון דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO), לאחר שמנייתה תומחרה ב-22 דולר, לעומת טווח יעד של 23-28 דולר, שנחשב אף הוא למאכזב.

קרלייל, שבעצמה הנפיקה כבר שלל חברות מתיק ההשקעות שלה מאז היווסדה ב-1987, שיווקה את טווח היעד שלה כשמרני, והצורך להוריד אותו עוד יותר, עמד בניגוד להתרגשות הרבה שסבבה את הנפקת יריבתה בלאקסטון לפני 5 שנים, בטרם פרוץ המשבר הפיננסי. אך מגזר קרנות ההשקעה הפרטית לא הצליח בבורסות בשנים שעברו מאז. מניות בלאקסטון נחלשו ב-56% לעומת מחיר ההנפקה שלהן ב-2007. מניות אפולו גלובל מנג'מנט ירדו ב-32%. מניות אוקטרי קפיטל גרופ, שהונפקה באפריל, ירדו ב-6% מאז.

צילום: רויטרס

משקיעים לרוב מתלוננים כי קשה להעריך את מאזני החברות האלו, וכי רווחיהן נשענים יותר מדי על רווחי ההון של הקרנות שהן מנהלות. "התמחור של קרלייל מלמד אותנו הרבה על יחס המשקיעים הממוצעים להשקעה פרטית ולהנפקות בכלל - יש היעדר התלהבות למגזר שעתידו לוט בערפל", אומר ג'ף סיקה, נשיא סיקה וולת מנג'מנט.

קרלייל מכרה 30.5 מיליון מניות בהנפקה, והעניקה לחתמי ההנפקה אופציה של 30 יום לרכישת 4.575 מיליון מניות נוספות במחיר ההנפקה. המניות יתחילו להיסחר היום בנאסד"ק, תחת הסימול CG.

קרלייל, שעם אחזקותיה נמנות דנקין ברנדס, הרץ ו-AMC אנטרטיינמנט, הונפקה בשווי נמוך בהרבה מזה שהונעק לה לפני 4 שנים על ידי חברת ההשקעות הממשלתית של אבו-דאבי. מובדאלה רכשה נתח של 7.5% בקרלייל תמורת 1.35 מיליארד דולר לפני 4 שנים, מה שהעניק לה שווי של 18 מיליארד דולר. ההנפקה הנוכחית מעניקה לה שווי של 6.7 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker