דומיניק שטראוס-קאהן: "שערוריית המין היתה מזימה של יריבי הפוליטיים"

היו"ר לשעבר של קרן המטבע הבינ"ל טוען כי גורמים הקשורים לניקולא סרקוזי זממו לסכל את כוונתו להתמודד לנשיאות צרפת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) האשים יריבים פוליטיים הקשורים לנשיא ניקולא סרקוזי ומפלגת השלטון UMP במזימה לסיכול כוונתו להתמודד בבחירות לנשיאות צרפת על ידי יצירת שערוריה מבוימת במסגרתה הואשם בשנה שעברה בתקיפה מינית של חדרנית במלון בניו יורק.

בראיון בלעדי לעיתון הבריטי "גרדיאן", אמר שטראוס-קאהן כי הוא מאמין כי האירועים בעקבות המפגש בינו לבין החדרנית בסוויטה הנשיאותית של מלון סופיטל, ובכלל זה מעצרו בגין אישומי אונס, היו מהלך מתוזמר של יריביו הפוליטיים.

שטראוס-קאהן ציין כי הוא אינו חושב שהתקרית בינו לבין החדרנית, נפיסאטו דיאלו, היתה ניסיון מתוכנן להפיל אותו בפח, אולם אמר כי האופן שבו האירועים התגלגלו והחריפוה ב-14 במאי, כאשר נפתחה נגדו חקירה פלילית שחיסלה את סיכויו לזכות בבחירות לנשיאות, "עוצבו על ידי אנשים בעלי אג'נדה פוליטי" וכי "הדברים שהתרחשו היו מעבר לצירוף מקרים בלבד".

דומיניק שטראוס קאהןצילום: אי-אף-פי

שטראוס-קאהן, בן 63, טען כי היה נתון למעקב של הביון הצרפתי בשבועות שקדמו למעצרו בחשד כי לתקיפה מינית של דיאלו. עוד טען כי סוכנים שהיו בעלי קשרים לסרקוזי האזינו לשיחות טלפון שביצע, ובהמשך וידאו כי דיאלו תתלונן במשטרה - דבר שגרר שערוריה בינלאומית.

"ייתכן שהייתי תמים מבחינה פוליטית, אבל פשוט לא האמנתי שהם ילכו כל כך רחוק. לא האמנתי שהם יוכלו למצוא משהו שיוכל לעצור אותי", אמר שטראוס-קאהן בראיון.

בעת מעצרו ב-14 במאי 2011, הוביל שטראוס-קאהן בסקרים על פני פרנסואה הולנד בהתמודדות על מועמדות המפלגה הסוציאליסטית לנשיאות צרפת, והתכוון להודיע באופן רשמי על התמודדותו חודש מאוחר יותר. הוא גם הוביל בסקרים מול סרקוזי בהתמודדות על הנשיאות. לדבריו, לא היה לו ספק כי הוא יגיע לארמון האליזה.

טענות של שטראוס-קאהן מבוססות על בדיקות שערך בעצמו במהלך 11 החודשים האחרונים, בסיוע משרד חקירות פרטי, וכן על בסיס צילומים הוידיאו במעגל פנימי של מלון סופיטל, וכן רשומות של שימוש בטלפון הסלולרי וכרטיס מפתח אלקטרוני. האנרגיה הרבה שמקדיש סטראוס-קאהן לחקירה ממחישה את עומק אמונתו כי נפל קורבן לתרגיל מלוכלך - אם כי מבקריו עשויה לטעון נגדו כי הוא לוקה בפרנויה.

טענתו המפורשת של שטראוס-קאהן לפיה נפל קורבן למלכודת, מבוססת לדבריו על מערכת סבוכה של גורמים. לטענתו, זמן רב לפני התקרית במלון סופיטל, הוא כבר היה משוכנע שהביון הצרפתי עוקב אחריו. בבוקר התקרית בסופיטל, הוא קיבל מידידה שלו בפאריס הודעת טקסט במכשיר הבלאקברי שבו השתמש לצורך עבודתו בקרן המטבע ולתכתובות אי-מייל פרטיות עם חברים. ידידתו הזהירה אותו כי יש מי שמיירט את התכתובות שלו, וכי אי מייל ששלח לאשתו, אן סינקלייר, התגלגל לידי גורמים במטה מפלגת UMP של סרקוזי.

גורם נוסף שציין שטראוס-קאהן היה צילומים שהוקלטו על ידי מערכת המצלמות במעגל סגור של המלון, בהם נראים שניים מעובדי מלון סופיטל פוצחים בריקוד שמחה זמן קצר לאחר שדיאלו התקשרה למשטרה, שיחת טלפון שהובילו למעצרו של שטראוס-קאהן. לא ברור מדעו הגברים נראו צוהלים משמחה, אולם שטראוס-קאהן אמר כי הוא אינו מאמין ש"ריקוד הנצחון היה צירוף מקרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker