רווחי קרדיט סוויס צנחו ב-96% ל-48 מיליון דולר

רווחי הבנק צנחו בשל הפרשות חשבונאיות; רווחי חטיבות בנקאות ההשקעות והבנקאות הפרטית ירדו

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

קרדיט סוויס, הבנק השני בגודלו בשווייץ, דיווח היום על צניחה של 96% ברווחיו הרבעוניים, בעקבות הפרשות חשבונאיות הקשורות לחובותיו ולעלויות הבונוסים לשנת 2011.

הרווח הנקי של קרדיט סוויס, שבו מחזיקה אי.די.בי של נוחי דנקנר נתח, ירד ברבעון הראשון ל-44 מיליון פרנק שווייצי (48 מיליון דולר), לעומת 1.14 מיליארד פרנק שווייצי בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח היה גבוה מהתחזיות, שצפו כי הבנק ידווח על הפסד של 297.9 מיליון פרנק.

מנכ"ל קרדיט סוויס, בריידי דוגאן, אמר כי הבנק הרוויח מהשיפור בתנאים ברבעון הראשון, והפחית נכסים בסיכון גבוה בבנק ההשקעות בשיעור חד מהיעד. קרדיט סוויס החליט בשנה שעברה לצמצם את חטיבת בנקאות ההשקעות, לאחר שהמשבר באירופה והחמרת דרישות ההון תרמו לירידה של 62% ברווח השנתי של החברה.

הרווח לפני מס בבנק ההשקעות של קרדיט סוויס ירד ב-33% ל-993 מיליון פרנק ברבעון, בעוד שהרווח בחטיבת הבנקאות הפרטית ירד ב-27% ל-625 מיליון פרנק. חטיבת ניהול הנכסים רשמה עליה של 43% ברווח לפני מס ל-250 מיליון פרנק, בעקבות רווח חד פעמי של 178 מיליון פרנק ממכירת נתח באברדין אסט מנג'מנט.

קרדיט סוויס רשם הפרשה של 1.55 מיליארד פרנק הקשורה לעלייה בעלות חובותיו ברבעון הראשון. בנוסף, הבנק ספג הוצאה חד פעמית של 534 מיליון פרנק מאג"ח הקשורות לנגזרים, אשר ניתנו במסגרת הבונוסים של הבנק ב-2011 ליותר מ-5,500 בנקאים.

בריידי דוגן, מנכ"ל קרדיט סוויסצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker