ירידה של 12% ברווחי פייסבוק ברבעון הראשון; גידול של 45% בהכנסות

כך לפי תשקיף מעודכן לקראת הנפקה שהגישה היום מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם לרשות ני"ע בארה"ב

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

פייסבוק, מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם אשר צפויה בשבועות הקרובים לבצע הנפקה ראשונה לציבור (IPO), רשמה ירידה ברווחיה ברבעון הראשון של השנה, לצד גידול בהכנסות, לפי תשקיף מעודכן לקראת הנפקה (S-1), אשר כולל את תוצאותיה הכספיות ברבעון, שהגישה היום החברה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC).

בכירי פייסבוק ישתתפו ב-COM.VENTION, ועידת האינטרנט השנתית של TheMarker - להרשמה לכנס

פייסבוק רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 205 מיליון דולר, ירידה של 12% לעומת רווח של 233 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, ונפילה של 32% לעומת רווח של 302 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011. בשורת הרווח התפעולי רשמה החברה רווח של 381 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2012 לעומת רווח תפעולי של 548 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011.

הירידה ברווחי פייסבוק נרשמה על רקע גידול בהוצאותיה. כך למשל, הוצאות השיווק של הרשת החברתית זינקו ברבעון הראשון של השנה ל-159 מיליון דולר, לעומת 68 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הוצאות המחקר והפיתוח של החברה זינקו כמעט פי שלושה, והסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-153 מיליון דולר, לעומת 57 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

הכנסות פייסבוק ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-1.06 מיליארד דולר, עלייה של 45% לעומת 731 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אולם ירידה של יותר מ-6% לעומת הכנסות של 1.13 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2011. הירידה בהכנסות לעומת הרבעון הקודם יוחסה לגורמים עונתיים, שכן ירידה דומה בהכנסות נרשמה גם בין הרבעון הרביעי לראשון שנה קודם לכן.

מארק צוקרברג

במסגרת התשקיף חשפה פייסבוק גם את פרטי עסקת רכישת אינסטגרם, שעל רכישתה תמורת מיליארד דולר במזומן ובמניות הודיעה מוקדם יותר החודש. לפי התשקיף, פייסבוק שילמה לאינסטגרם 300 מיליון דולר במזומן, בנוסף ל-23 מיליון מניות של פייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ