האיחוד האירופי מהדק את העיצומים על סוריה

שרי החוץ של 27 מדינות האיחוד החליטו לאסור מכירת מוצרי יוקרה לסוריה; המהלך נועד ללחוץ על קהילת העסקים במדינה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

האיחוד האירופי אישר היום חבילת עיצומים נוספת על סוריה, האוסרת על מכירתם לסוריה של מוצרי יוקרה שעשויים להיות להם שימושים צבאיים בנוסף לשימושים אזרחיים, דיווחה סוכנות הידיעות אי.פי.

שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, אמר כי שרי החוץ של 27 מדינות האיחוד האירופי אישרו היום בפגישתם בלוקסמבורג את העיצומים הנוספים - ה-14 במספר בשנה החולפת - על רקע "דאגה גוברת מהמצב והמשך האלימות למרות הסכם הפסקת האש".

האיסור על מכירת מוצרי יוקרה לסוריה נועד ככל הנראה להפעיל לחץ על קהילת העסקים והסוחרים העמידים בסוריה, אשר נחשבים לתומכיו הנאמנים ביותר של המשטר.

"עלינו להמשיך להגביר את הלחץ על משטר אסד", אמר היום שר החוץ של בריטניה, ויליאם הייג. "המשטר אינו עומד בתנאי הפסקת האש שנקבעו בתוכניתו של שליח האו"ם לסוריה, קופי אנאן.

מומחי האיחוד האירופי יגבשו בהמשך רשימה מפורטת של מוצרים שיכללו בעיצומים החדשים שעליהם הוסכם, ומקור דיפלומטי אמר כי העיצומים צפויים לכלול מוצרים בעלי שימושים אזרחיים וצבאיים כאחד, דוגמת כלי רכב, חומרי הדברה וכימיקלים נוספים.

התקדים היחיד ביחסים בינלאומיים להטלת עיצומים על מוצרי יוקרה, הוא החלטת האיחוד האירופי בשנת 2007 לאסור מכירת מוצרים אלו לצפון קוריאה, בעקבות תוכניות הגרעין והטילים של המדינה.

גורמים באיחוד האירופי אמרו כי העיצומים שהוטלו בזמנו על צפון קוריאה עשויים לשמש כמודל לעיצומים שעליהם הוחלט היום ביחס לסוריה. העיצומים שהוטלו בזמנו על צפון קוריאה כללו מאכלי יוקרה כמו קוויאר ופרטיות כמהין, יינות ומשקאות אלכוהוליים באיכות גבוהה, מוצרי אופנה כמו תיקים, נעליים, בשמים, כלי כסף וקריסטלים, וכן סוסים גזעיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker