אסיה סגרה העלייה הגבוהה השבוע לאחר כישלון ניסוי הטיל בצפון קוריאה

(עדכון) טוקיו עלתה ב-1.2%, סיאול מתחזקת ב-1.1%; הציחה בסין ברבעון הראשון - הנמוכה בשלוש השנים האחרונות

נדן פלדמן
נדן פלדמן

בורסות אסיה סיימו את שבוע המסחר עם העליות הגבוהות השבוע, לאחר שצפון קוריאה הכריזה כי כשל הניסוי שערכה בטיל ארוך טווח, ובעקבות האטה מתונה בצמיחה בסין, המאותתת על הגברת הסיכוי לסיוע של הממשל בכלכלת המדינה.


טוקיו עלתה ב-1.2%, הונג קונג קפצה ב-1.8%, סיאול התחזקה ב-1.1%, שנחאי טיפסה ב-0.4%. מדד MSCI פסיפיק רשם עלייה של 0.7%. הין נסחר מול הדולר בירידות של 0.1% לשער של 80.970 ין לדולר. הוון הקוריאני נסחר ללא שינוי מול הדולר במחיר של 1,135.0 וון לדולר.

צפון קוריאה אישרה הבוקר כי הטיל ארוך הטווח ששיגרה הלילה התפרק במעופו. סוכנות הידיעות ברשמית במדינה "KCNA" דיווחה כי "מדענים, טכנאים ומומחים בודקים ברגעים אלה את הסיבות לכישלון השיגור". מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס מאוחר יותר היום לדיון מיוחד בנושא.

הלילה, בתום שבועות של מתיחות אזורית, שכללה איומים מפורשים מצד המערב, שיגרה צפון קוריאה את הטיל - אשר לטענתה נושא לווין מתוצרתה. גורמים אמריקאים שעקבו אחר מעוף הטיל טענו כי הוא התפרק לאחר שיגורו. מוקדם יותר השבוע איימה יפאן להפילו אם יעבור מעל שטחה, והערב הודיע שר ההגנה היפאני כי הטיל נפל לים דקה למעופו. צפון קוריאה, כאמור, אישרה את הטענות על כישלון השיגור.

הצמיחה בסין ברבעון הראשון של 2012 הסתכמה ב-8.1%, השיעור הנמוך ביותר ב-11 הרבעונים האחרונים, בשל האטה בצמיחת הייצוא ובייצור התעשייתי, כך הודיע היום הבנק המרכזי של סין. הנתון נמוך מההערכות שעמדו על 8.3%, אך עם זאת, אנליסטים רואים בנתון סימן מעודד המשקף האטה הדרגתית ולא פתח למשבר, ומעריכים כי הממשל הסיני צפוי להגביר את מעורבתו במשק לטובת בלימת ההאטה.

"ההאטה הנוכחית נראית יותר ויותר כיציבות של המשק, ולא כירידה תלולה כפי שראינו ב-2008-9", כתב האנליסט הסיני הבכיר צ'יאנפאנג רן בהודעה לאחר פרסום הנתונים.

גרף הניקיי
גרף שנחאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker