מקרו אמריקאי: צמצום בגרעון הסחר; עלייה בתביעות האבטלה

תביעות האבטלה בארה"ב עלו בשבוע שעבר מעבר לציפיות הכלכלנים; מדד המחירים ליצרן נותר ללא שינוי במארס; מדד המחירים ליצרן של מחירי הדלק ירד ב-0.1%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מספר האמריקאים שהגישו תביעות אבטלה בשבוע שעבר עלה ב-13 אלף ל-380 אלף - הנתון הגבוה מאז ה-28 בינואר, כך לפי דיווח משרד התעסוקה בארה"ב. כלכלנים חזו קריאה של 355 אלף תביעות אבטלה בלבד.עם זאת, חלק מהכלכלנים מציינים כי ייתכן שחג הפסחא שחל בסוף השבוע שעבר השפיע על הנתונים.

העלייה במספר התביעות מגיעה כמעט שבוע לאחר דו"ח התעסוקה של חודש מארס בו נרשמה עלייה קטנה מהצפוי של משרות במשק. שני הנתונים מקשים על העלאת הוצאות הצרכנים בכלכלה האמריקאים - הנתון שמרכיב 70% מכלכלת המדינה.

הגרעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ בחודש פברואר ב-12.4% לסכום של 46 מיליארד דולר - הירידה הגדולה ביותר מאז מאי 2009, כך לפי משרד הסחר האמריקאי.

מדד המחירים ליצרן שמודד כמה שילמו יצרנים וסיטונאים על מוצרים נותר ללא שינוי בחודש מארס לאחר שבחודש פברואר עלה ב-0.4%. עם זאת, מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי הדלק התנודתיים ואת רכיב המזון, עלה ב-0.3% במארס.

מחירי הדלק הנמכר בסיטונאות ירדו ב-2% במארס ואיזנו במעט את העלייה החדש שנרשמה בפברואר בגובה 4.3%. סך מחירי הדלק ירדו בחודש מארס ב-1% ומחירי המזון עלו ב-0.2%. מחירי הירקות הובילו את העליות עם התייקרות של 12.8%.

צילום: אי–פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker