בעקבות העיצומים: חברת ביטוח בסין תפסיק לבטח מכליות נפט איראני

בתי זיקוק בסין - יבואנית הנפט האיראני הגדולה בעולם - עלולים להתקשות לייבא נפט מאיראן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

העיצומים של מדינות המערב על איראן ממשיכים לשאת פירות. חברות ביטוח סינית מובילה בתחום הספנות הודיעה כי תפסיק לבטח מכליות נפט הנושאות נפט איראני החל מחודש יולי, כך אישרו גורמים בחברה לסוכנות הידיעות רויטרס.

הודעת חברת הביטוח צ'יינה פי אנד איי קלאב, היא סימן ראשון לכך שבתי זיקוק בסין, לקוחת הנפט הגולמי הגדולה ביותר של איראן, צפויות להתקשר להשיג ביטוח למכליות נפט המיובא מאיראן. לקוחות נפט גדולים נוספים של איראן - הודו, יפן ודרום קוריאה - נתקלים בבעיות דומות, אשר עלולות להקשות על איראן להמשיך לייצא נפט.

הודעת החברה הסינית מצטרפת לסימנים אחרים המצביעים על הצלחת המהלך שמובילה ארה"ב להטלת עיצומים על איראן, בשל תוכנית הגרעין שלה. חברות נפט מובילות מדרום אפריקה ויוון הודיעו אתמול על השעיית יבוא הנפט הגולמי מאיראן, דיווח אתמול העיתון "ניו יורק טיימס".

חברת אנגן פטרוליום הדרום אפריקאית, יבואנית הנפט האיראני הגדולה ביותר במדינה, הודיעה אתמול כי חדלה לרכוש נפט מאיראן, והחלה במקום זאת לרכוש נפט ממקומות חלופיים. דרום אפריקה, שכרבע מהנפט המיובא אליה מגיע מאיראן, לא התחייבה עד כה להצטרף לאמברגו המערבי של הנפט של המדינה, אך החלטת אנגן עשויה להצביע על כך שהלחץ שמפעילה ארה"ב נותן את אותותיו.

ספינת נפט איראנית בסמוך לסינגפורצילום: רויטרס

ביוון, הודיעה אתמול חברת הלניק פטרוליום, חברת זיקוק הנפט הגדולה במדינה, על השעיית הרכישות של נפט גולמי מאיראן בשל סנקציות פיננסיות שהוטלו על מדינה זו ומקשים על ביצוע רכישות.

הידוק הסנקציות על איראן בא במקביל לתכנית לחידוש המגעים בינה לבין מדינות המערב, לגבי עצירת תכנית העשרת האורניום של הרפובליקה האיסלמית. הסנקציות צפויות להחריף משמעותית החל מחודש יולי, כאשר ייכנס לתוקף באיחוד האירופי אמברגו על יבוא נפט גולמי מאיראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker