סוכנויות הידיעות

רשות ני"ע בארה"ב (SEC) פתחה בחקירה לגבי התיקונים שביצעה ענקית הקופונים גרופון בדו"חותיה הכספיים - כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל" לפי אדם מקורב לעניין.

הנפקת גרופוןצילום: בלומברג

לפי הדיווח, החקירה נמצאת בשלבים מוקדמים וה-SEC עדיין לא החליטה האם לפתוח בחקירה רשמית בנושא. גרופון הודיעה ביום שישי כי תוצאות החברה ברבעון הרביעי של 2011 היו גרועות מכפי שדווח בשל טעויות חשבונאיות שנעשו בדו"חותיה. החברה מסרה כי קיימת "חולשה מהותית" בפיקוח הכספי שלה. מניית גרופון צנחה אתמול ב-17% למחיר של 15.27 דולר, רמה נמוכה בהרבה ממחיר של 20 דולר בעת ההנפקה.

במסגרת הנתונים המתוקנים דיווחה גרופון על הכנסות של 492.2 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2011 - פחות מהכנסות של 506.5 מיליון דולר עליהן דיווחה לפני כחודש. החברה תיקנה כלפי מטה את תוצאותיה בשורה התחתונה, ורשמה ברבעון הפסד נקי של 65.4 מיליון דולר, כ-50% יותר מהפסד של 42.7 מיליון דולר עליו דיווחה במקור. עם זאת, החברה שבה ואישרה את תחזיתה לרבעון הראשון של 2012.

חקירת ה-SEC אינה ההיתקלות הראשונה של גרופון עם הרשות. החברה, שהונפקה בנובמבר לפי שווי של 12.7 מיליארד דולר, תיקנה פעמיים את נתוניה הפיננסיים לפני הנפקתה הראשונה לציבור בנובמבר. חודשיים לאחר שהגישה ביוני 2011 את התשקיף שלה לקראת ההנפקה הציבורית, חייבה רשות ני"ע האמריקאית את גרופון להפסיק שיטה חשבונאית שנויה במחלוקת לחישוב רווחיה. החברה נהגה לחשב את סך העסקות שבוצעו באתר הקופונים כהכנסות, כולל תשלומים שהיה עליה להעביר לסוחרים. בעקבות זאת, נאלצה גרופון לתקן את הדו"חות הכספיים שלה ל-2010. דובר מטעם ה-SEC סירב להגיב לדיווח ב"ג'ורנל" וכך גם דובר גרופון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker