כך מממן החזיר לבעליו את שכר הלימוד לקולג'

הרודיאו השנתי ביוסטון טקסס הוא עדיין אחד המקורות הגדולים במדינה לגיוס תרומות למלגות

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ביוסטון, טקסס, 200 אלף דולר זה הרבה כסף. סכום זה יכול להספיק לרכישת דירה עם 4 חדרי שינה, לפרארי 2010 אדומה משומשת, או לרכישת חזיר. לא מדובר בסתם חזיר, אלא בקיפר, חזיר מסורס במשקל 126 ק"ג.

בעולם האמיתי אמנם קיפר היה שווה בערך 167 דולר. אך ביוסטון מדי מארס, המציאות מושהית זמנית: קיפר נרכש במכרז בתצוגה והרודיאו השנתי של העיר תמורת 178 אלף דולר – המחיר הגבוה ביותר עבור חזיר בכל תצוגת משק חי בארה"ב. החזיר עוד היה זול לעומת הכבשה, ריקו, שנמכרה תמורת 210 אלף דולר. והפר לקח את שניהם בגדול – פרדי קרוגר, פר במשקל 584 ק"ג, נמכר ב-460 אלף דולר. אך לא מדובר במכרז רגיל, אלא בפילנתרופיה, טקסס סטייל.

3 קבוצות טקסניות רכשו את קיפר, ריקו ופרדי קרוגר, במחיר גבוה בהרבה משוויים בחודש שעבר, כיוון שהכסף מסייע לתשלום שכר הלימוד לקולג' של התיכוניסטים שגידלו את החיות, ומספק מלגות לעשרות גברים ונשים צעירים אחרים. מכירות המשק החי והאמנות בתצוגה ביוסטון מהוות את אחד ממקורות המלגות הגדולים בטקסס. השנה, המכירות הסתכמו ב-9.2 מיליון דולר.

כ-4 מיליון דולר יחולקו לתלמידים שעבודתם נמכרה, ו-4.8 מיליון דולר נוספים יועברו לקרן החינוך של התצוגה, המממנת מלגות, מענקי מחקר ותכניות אחרות. בריידי ליץ' בן ה-18, שגידל את קיפר, יזכה ב-40 אלף דולר מתוך מחיר המכירה של קיפר. 10,000 דולר נוספים יועברו למאגר בונוסים המסייעים לשלם למציגים שחזיריהם לא הצליחו לזכות בסכומים המיוחלים. יתר הכסף יועבר לקרן החינוך.

ליץ' מתכנן להשתמש בכסף על מנת להכינס לסאות' פליינס קולג' בלוולנד, טקסס, ולאחר מכן לעבור לטקסס טק, כשמטרתו הסופית היא להיות פקח שמורות טבע בטקסס. עבור תלמידי תיכון רבים, זכייה במלגות תלויה בהצגת הצטיינות בספורט או בלימודים, או בצורך פיננסי. במכרזים ביוסטון, המהווים חזרה לשורשים החקלאיים של העיר, מה שחשוב הוא יכולתם לגדל חיות חווה.

בשל הסכומים הכרוכים בכך, המכרזים הם עסק רציני. ליץ' עדיין לא קיבל את סכום הזכייה, כיוון שקודם קיפר צריך לעבור את מבדק הסמים. קיפר הוכרז על ידי השופטים בתחרות כאלוף החזירים המסורסים, מבין 2,526 חזירים שהוצגו.

עבור עשירי טקסס, המגיעים לתצוגות בכובעי ומגפי בוקרים מסורתיים, הצעת סכומים בני 6 ספרות עבור חיות חווה על מנת לסייע לצעירים להגיע לקולג' היא מסורת תחרותית. מדי שנה, קבוצות רוכשים מנסות לזכות ביכולת ההשווצה ולשבור שיאים. ההצעה הזוכה על קיפר עלתה על זו ששולמה בשנה שעברה עבור החזיר הזוכה - 177 אלף דולר.

בעשור האחרון, ג'ון הודג'ס ואשתו ג'קי הוציאו כ-407 אלף דולר במכירות החזירים ביוסטון, כולל 75 אלף דולר ששילמו השנה כדי להצטרף לאחת הקבוצות שרכשו את קיפר וחזיר נוסף. הודג'ס, נשיא ומנכ"ל חברת נקיון תעשייתי בשם אוורגרין אנווירונמנטל סרוויסז, שומר על המכתבים שהוא מקבל מסטודנטים להם עזר במטה החברה. "הרבה פעמים הם לא שוכחים אותך", אומר הודג'ס. "רוכשים חזיר, ולאחר 3 שנים מקבלים מכתב. הדולרים האלה מושקעים היטב".

המכרזים כמובן מיטיבים יותר עם בעלי החיות מאשר עם החיות עצמן. 3 ימים לאחר המכרז, קיפר הוכנס לקרון והוסע למעבדת בשר באוניברסיטת טקסס A&M, שם נשחט והוכנס למקרר. לאחר קבלת תוצאות מבדק הסמים שלו, קיפר ייחתך וייארז יחד עם 66 חזירים אחרים שנתרמו לצדקה. הרוכשים יקבלו כל אחד חבילת בשר חזיר יוקרתית.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker