הין זינק במעל 1% מול הדולר והיורו; התחזקות הדולר מול היורו התמתנה

אנליסטים: "התחזקות הין על רקע נתונים סותרים לגבי מגזר הייצור בסין, ונתונים מאכזבים באירופה"

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד הלפרן

התחזקות הדולר - אשר נחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר - מול היורו מתמתנת בעקבות צמיחה חדה מהצפוי בפעילות מגזר הייצור בארה"ב, בעוד שנתוני פעילות מגזר הייצור אכזבו.

ין יפניצילום: בלומברג

הדולר מתחזק ב-0.3% מול היורו לשער של 1.3327 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר כבר עלה לרמה של 1.328 דולר ליורו. מנגד, מול הין היפני נחלש הדולר ב-1.1% לשער של 82.15 ין לדולר. היורו נחלש אף הוא בשיעור חד מול הין, ומאבד מול המטבע היפני 1.3% לרמה של 109.47 ין ליורו. מדד הדולר שלICE , העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.1% לרמה של 78.88 נקודות.

התחזקות הין נרשמת על רקע חששות כי מצבו של מגזר הייצור בסין גרוע יותר מהמצב שהציגו הנתונים הרשמיים שפורסמו אתמול בסין, לאחר שמדד מקביל שמפרסם בנק HSBC נפל לשפל של ארבעה חודשים. "סין עומדת במוקד תשומת הלב היום", אמר פביאן אליאסון, ראש מחלקת מטבע במיזוהו פייננשל, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "היו לנו נתונים מאכזבים באירופה, ומדד מנהלי הרכש הסיני של HSBC היה נמוך, ועמד בסתירה לנתון הרשמי של סין".

דולר/יורו

החזית המקרו כלכלית

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב עלה בשיעור חד מהצפוי, ואילו הוצאות הבנייה בארה"ב ירדו במפתיע, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב. מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב עלה בחודש מארס לרמה של 53.4 נקודות לעומת 52.4 בפברואר, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 53 נקודות. נתוני מקרו כלכליים נוספים שפורסמו היום בארה"ב הראו כי הוצאות הבנייה ירדו במפתיע בפברואר ב-1.1%. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.5% בהוצאות הבנייה.

נתוני מגזר הייצור בארה"ב מצטרפים לנתונים מקבילים שפורסמו באירופה ובסין. מדד מנהל הרכש של מגזר הייצור בגוש היורו, ירד בחודש מארס לרמה של 47.7 נקודות לעומת רמה של 49 נקודות בפברואר, מסר היום מכון המחקר מרקיט (Markit). זה החודש השמיני ברציפות שהמדד נמצא מתחת לרמה של 50 נקודות. מדד מתחת לרמה של 50 נקודות מצביע על התכווצות בפעילות הייצור, ואילו מדד מעל לרמה זו משקף צמיחה בפעילות.

מדד מנהלי הרכש של סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם אחרי ארה"ב, עלה בחודש מארס לרמה של 53.1 נקודות לעומת רמה של 51 נקודות בפברואר, מסרה אתמול הלשכה לסטטיסטיקה של סין. עם זאת, פרשנים ציינו כי המדד נוטה לעלות בחודש מארס. יתר על כן, בניגוד לנתון הרשמי, מדד מנהלי הרכש של סין שמפרסם בנק HSBC נפל בחודש שעבר לרמה של 48.3 נקודות - שפל של ארבעה חודשים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker