גרופון מסתבכת: ההפסדים התבררו כגבוהים ב-50% מכפי שדווח

החברה הודתה בדיווח שגוי של התוצאות ברבעון האחרון של 2011 ■ ההפסדים הסתכמו ב-65.4 מיליון דולר ■ מניית החברה צללה ב-6%

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

ענקית הקופונים המקוונים גרופון הודיעה אמש כי תוצאות החברה ברבעון הרביעי של 2011 היו גרועות מכפי שדווח, בשל טעויות חשבונאיות שנעשו בדו"חותיה. גרופון הסבירה בדו"ח השנתי שהגישה כי קיימת "חולשה מהותית" בפיקוח הכספי שלה. מניית החברה צללה בוול סטריט ב-5.9%.

במסגרת הדו"ח השנתי שלה דיווחה גרופון כי הכנסותיה ברבעון הכספים האחרון של 2011 הסתכמו ב-492.2 מיליון דולר, ולא 506.5 מיליון דולר כפי שפירסמה החברה לפני כחודש. בנוסף, ההפסד הנקי היה גדול בכ-50% מהדיווח המקורי, ועמד על 65.4 מיליון דולר, לעומת דיווח של 42.7 מיליון דולר בפברואר.

זו אינה הפעם הראשונה שגרופון, שהונפקה בנאסד"ק בנובמבר לפי שווי של 12.7 מיליארד דולר, מסתבכת בטעויות חשבונאיות ונאלצת לשנות את דיווחיה. חודשיים לאחר שהגישה ביוני 2011 את התשקיף שלה לקראת ההנפקה הציבורית, חייבה רשות ני"ע האמריקאית את גרופון להפסיק שיטה חשבונאית שנויה במחלוקת לחישוב רווחים. החברה נהגה לחשב את סך העסקאות שבוצעו באתר הקופונים כהכנסות - כולל תשלומים שהיה עליה להעביר לסוחרים. בעקבות זאת נאלצה גרופון לתקן את הדו"חות הכספיים שלה ל-2010.

בעקבות הודעת גרופון נפלה המנייה בנאסד"ק ב-5.9% עם סגירת המסחר ביום שישי. מאז הנפקתה איבדה המנייה 8.1% והיא נסחרת כעת תמורת 17.25 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker