בכיר בעמק הסיליקון: "לולא טים קוק האייפד היה עולה 5,000 דולר"

בכיר בתעשיית ההיי טק בארה"ב מנתח את התרומה הקריטית של המנכ"ל החדש של אפל למערך התפעול של החברה, שאיפשר לה להפוך לחברה הגדולה בעולם

סוכנויות הידיעות

"בלי טים קוק בשורותיה, האייפד היה יכול לעלות 5,000 דולר". כך טוען בכיר בעמק הסיליקון, שניתח עבור ביזנס אינסיידר חלק מסוד ההצלחה חסרת התקדים של אפל.

טים קוק, מנכ"ל אפלצילום: אי–פי

קוק, שנכנס לנעליו של סטיב ג'ובס באוגוסט 2011, הצליח לייעל את המערך הלוגיסטי ואת שרשרת האספקה של אפל באופן ניכר, כך שאפל תוכל ליהנות משיעור נדיר של 45% ברווח הגולמי - ההפרש בין ההכנסה ממכירות לבין עלות המכר, בעוד חברות כמו HP, סמסונג ודל מתקשות לגרד רווחים ממכירות המחשבים.

הסיבה האמיתית שאפל היא החברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בעולם כיום, לדברי הבכיר, היא לא כי היא מייצרת מכשירים אולטרא-סקסיים כמו האייפון והאייפד, אלא משום שהיא עושה זאת כאשר היא גובה עליהם את אותו המחיר כמו המכשירים המקבילים של מתחריה, או אף פחות מכך, וזאת הודות לקוק.

אם האייפד היה עולה 1000 דולר, כמו שכולם חשבו שהוא ייעלה, ולא 499 דולר כמחירו, אפל לא היתה מצליחה למכור כל כך הרבה יחידות ממנו. הודות לניהול המבריק של קוק במערך התפעול של אפל, אף חברה לא יכולה להתחרות באייפד במחיר ובאיכות, מה שתרם גם לנסיקת המנייה.

טים קוק באירוע אייפון, הערבצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker