רעידת אדמה בעוצמה של 7.8 היכתה במקסיקו סיטי

לפי דיווחים, מוקד הרעש נמצא בין הערים וואחקה ואקפולקו; המסחר בבורסה נעצר

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבניינים במקסיקו סיטי רעדו לאחר שרעידת אדמה בעוצמה של כ-7.8 הורגשה בעיר. לפי השירות הסיסמולוגי במקסיקו מוקד הרעש נמצא באזור מדינת גררו בחוף הדרום מערבי במקסיקו ובעומק של כ-20 ק"מ מתחת לפני השטח. בניגוד לדיווחים משירות הסיסמולוגי במקסיקו, המרכז הגיאולוגי בארה"ב דיווח בתחילה כי הרעידה היתה בעוצמה של 7.9 ולאחר מכן עידכן את ממצאיו לרעידה בעוצמה של 7.4. ראש עיריית מקסיקו מרסלו אברר ונשיא המדינה פליפה קלדרון העבירו זמן קצר לאחר הרעידה דיווחים שוטפים על מצב הערים באזור וסיפקו את מקור המידע הזמין ביותר באינטרנט.

הרעידה היתה החזקה ביותר שהורגשה במקסיקו מאז 1985. לפי דיווחי הטוויטר של קלדרון אין דיווחים בינתיים על נזקים באזור מקסיקו סיטי המרוחק כ-320 ק"מ ממוקד הרעש. "מערכות הבריאות פועלות כסדרן מלבד מספר זכוכיות שבורות ונזקים מינורים אחרים", נכתב בחשבון הטוויטר של קלדרון. התקשורת במדינה ממשיכה לדווח על פינוי הבניניים בעיר הבירה. במקסיקו סיטי מתגוררים יותר מ-20 מיליון תושבים.

"אפשר היה לראות את הבניין ממש זז מצד לצד, זה היה ממש מפחיד", סיפרה ל-TheMarker ליאת גרסטנהבר, ישראלית שמתגוררת במקסיקו סיטי יחד עם בעלה אנדי ושני ילדיהם. "הבניינים באזור שלנו חדשים יחסית אבל באזור המרוחק מכאן כחצי שעה יש כבר דיווחים על נזקים. אני חושבת שהתושבים כאן רגילים לרעידות אדמה תכופות, לפני שלושה חודשים היתה כאן גם רעידת אדמה רצינית".  גרסטנהבר הוסיפה כי ניכר שאנשים שנכחו בעיר בזמן רעידות האדמה הקשות שאירעו בשנות השמונים נמצאים כעת בחרדה גדולה לאחר שראו את ההרס הרב שנגרם בעבר. רעידת האדמה בשנת 1985 היתה בעוצמה של 8 בסולם ריכטר וגבתה 10,000 קורבנות.

המסחר בבורסה במקסיקו סיטי נעצר. הדולר מתחזק ב-0.4% מול הפסו המקסיקני ונסחר תמורת 12.67 פסו לדולר.

6 מתוך 6 |
רעידת אדמה מקסיקוצילום: AFP
1 מתוך 6 |
רעידת אדמה במקסיקוצילום: AFP
2 מתוך 6 |
רעידת אדמה מקסיקוצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker