תרו תחל להיסחר בבורסת NYSE החל מיום חמישי הקרוב

המניה נסחרת כעת ברשימת השימור של נאסד"ק המכונית פינק שיט ומוסיפה היום כ-5% בתגובה; דיליפ שנגווי: "מודה לבעלי המניות ולעובדים שניצבו לצידה של החברה בתקופות קשות"

ואדים סבידרסקי

מניית תרו תעשייה רוקחית מתחזקת בכ-5% במהלך המסחר בנאסד"ק לאחר שהחברה הודיעה במהלך היום כי קיבלה אישור להירשם למסחר בבורסה לניירות ערך של ניו יורק (NYSE). בשל עיקובים בדיווחים הכספיים נסחרת החברה עד כה ברשימת השימור של נאסד"ק, המכונית פינק שיט, והחל מיום חמישי הקרוב תחל להיסחר ברשימה רגילה של בורסת ניו יורק המרכזת מרבית חברות פארמה גדולות הרשומות למסחר בארה"ב.

מניית תרו הישראלית תיסחר תחת סימול TARO. במקביל לתחילת המסחר ב-NYSE ייפסק המסחר מעבר לדלפק (OTC) במניות החברה בנאסד"ק. כמו כן, המעבר למסחר בבורסה אחרת אינו מחייב שום פעולה מצד בעלי המניות של החברה. שווי שוק של תרו נכון להיום מסתכם בכ-1.6 מיליארד דולר.

דיליפ שנגווי, יו"ר מועצת המנהלים של תרו, מסר כי "השגנו את היעד שהצבנו בעבר, לשוב ולחדש את המסחר במניות החברה בבורסה, לאחר שהחברה תעמוד בדרישות הדיווח של הרשות האמריקנית לניירות ערך (SEC). לשמחתנו, ב-18 החודשים האחרונים הושלמה הביקורת על דו"חותיה של תרו והושגה עמידה מלאה בדרישות הדיווח של SEC, בהתאם לדרישות המקדימות לרישום למסחר. בשם מועצת המנהלים אני מבקש להודות לכל אנשי הצוות שסייעו לתרו להשיג יעד זה, וכן לבעלי המניות ולעובדים שניצבו לצידה של החברה בתקופות קשות".

לורנס לייבוביץ', מנהל התפעול הראשי של חברת NYSE Euronext, הוסיף: "אנו שמחים לצרף את תרו לקהילה הצומחת של החברות החדשניות והרב-לאומיות. בעקבות הרישום למסחר בבורסת ניו יורק מצטרפת תרו לסביבה הגדולה והתוססת ביותר של חברות מתחומי הפרצבטיקה ומדעי החיים."

בניסיון לרכז את מרבית חברות הפארמה בזירת המסחר אחת, גם חברת פארמה ישראלית, טבע, מקבלת פניות תקופתיות מהבורסה של ניו יורק (NYSE) לעבור להיסחר בבורסה זו. הבורסה של ניו יורק משווקת את עצמה כבורסה יוקרתית יותר על בסיס הטענה שבה נסחרות 10 מ-12 החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר, בעוד שנאסד"ק ממצבת את עצמה כבורסה חדשנית שבה נסחרות חברות ההיי-טק.

על פי הערכות אשר הועלו בתקשורת בחודש שעבר, טבע שוקלת מעבר למסחר בניו יורק לאחר 30 שנה של מסחר בנאסד"ק, על פי יוזמתו של יו"ר החברה, פיליפ פרוסט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker