חשש בבריטניה: סופות סולאריות על השמש עשויות לשתק את המדינה

ממשלת בריטניה הוציאה מסמך רשמי המפרט את האיומים על הממלכה; לצד איומים כמו טרור והצפות, הוסיפו לרשימה סופות סולאריות, שעלולות להוביל לשיתוק התקשורת במדינה, השבתת התעופה האווירית ופגיעה חמורה ברשת החשמל

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בזמן שבישראל חוגגים חורף עשיר יחסית בגשמים, בבריטניה מודאגים מבצורת שפוקדת את המדינה, אך חמור מכך - מהתפרצויות סולאריות על פני השמש. ממסמך רשמי שהוציאה ממשלת בריטניה, ובו מפורטים הסיכונים המשמעותיים ביותר על המדינה, עולה כי בשורה אחת עם טרור והצפות, בריטניה מאוימת גם על ידי סופות סולאריות על השמש.

לפי "מסמך האיומים", סופה משמעותית על השמש עלולה להשאיר חלקים גדולים בממלכה מנותקים מחשמל, ועל ידי כך לגרום לשיתוק התנועה האווירית, השבתת רשתות התקשורת במדינה ואפילו להרוס את מכשירי החשמל הביתיים. סערות סולאריות מובילות לכתמי שמש המגבירים את הקרינה הנפלטת לכדור הארץ.

הסערות האלה מתרחשות במחזורים של 10-11 שנים וב-2012-2013 הסערות הסולאריות והופעת כתמי שמש צפויים להגיע לשיא במחזור הנוכחי. בנוסף לעלייה ברמת הקרינה, התפרצויות סולאריות מעלות את הסיכויים לפליטה מזיקה של קרינת פלזמה ושל חלקיקים אנרגטיים. בדו"ח מצוין כי "מזג אוויר חריג בחלל עשוי לגרום להפרעות למגוון של טכנולוגיות ונזק לתשתיות, כולל מערכות תקשורת, מעגלים חשמליים ורשתות חשמל". בנוסף, מציינים שם גם כי זה עלול להוביל "לנזק רציני לרווחת האדם".

4 מתוך 4 |
1 מתוך 4 |
2 מתוך 4 |

בבריטניה העלו את החשש מההתפרצויות הסולאריות כעת בגלל שהמדינה תלויה עכשיו יותר מתמיד באמצעים טכנולוגיים. מדענים בממלכה שיגרו באחרונה אזהרות אל חברי הממשלה לפיהן "רמות גבוהות של חלקיקים אנרגטיים שמקורם בסופות סולאריות בשמש, יכולות להוביל לשיבושים חמורים ברכיבים דיגיטליים שנעשה בהם שימוש נרחב בטכנולוגיה המודרנית". בבריטניה מדווחים כי האיום מהתפרצויות סולאריות נכנס לרשימת הסכנות לאחר שמדענים בשירות המטאורולוגי בממלכה חזו כי "קיימת סבירות להתגשמות התרחיש הגרוע ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker