מנכ"ל גולדמן סאקס: "הטור לא משקף את איך שהעובדים מרגישים"

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקס, הפיץ היום מכתב לעובדים בבנק ובו הגיב לטענות שהועלו היום ב"ניו יורק טיימס" וכתב: "מצער שדעה של אדם אחד נשמעת טוב יותר משל שאר העובדים"

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

במזכר פנימי שהפיצו היום לעובדים מנכ"ל גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין ומנכ"ל התפעול בבנק, גארי קוהן הצפוי להתמנות למנכ"ל, הגיבו השניים לטור שפורסם היו ב"ניו יורק טיימס". בטור תקף מנהל לשעבר בבנק, שהתפטר ממנו לאחר 12 שנה, את "התרבות ההרסנית והרעילה" בבנק ההשקעות המוביל, אשר לדבריו מתמקד יותר ויותר בעשיית כסף מלקוחות.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

"עד כה, רבים מכם ודאי קראו את הפרסום ב"ניו יורק טיימס" של עובד לשעבר על החברה", כתבו בלנקפיין וקוהן. "אין צורך לומר, היינו מאוכזבים לקרוא את הטענות שנעשו על ידי האדם שלא משקפות את הערכים, התרבות ואת איך שרוב האנשים בגולדמן סאקס מרגישים לגבי החברה ולגבי העבודה שהם עושים לטובת הלקוחות.

"בחברה בגודל כמו שלנו, זה לא מפתיע זה לא מפתיע שאנשים מסוימים יכולים לחוש אכזבה. אבל זה לא, ולא אמור לייצג את החברה שלנו שבה יותר מ-30 אלף אנשים. כל אחד זכאי לדעה משלו, אבל זה מצער שדעה של אדם אחד על גולדמן סאקס מודגשת בעיתון ונשמעת טוב יותר ובאופן מפורט ואינטנסיבי יותר מפידבקים שסיפקתם לנו ומסקרים בלתי תלויים שנערכו על סביבת העבודה", המשיכו שני הבכירים במכתב לעובדים.

"בזמן שאני מצפה שתמצאו את המלים שקראתם היום כרחוקות מהמציאות היומיומית, אנחנו רוצים להזכיר לכם מה אנחנו כחברה - כבודדים וכקבוצה - חושבים על גולדמן סאקס ועל התרבות שלנו שמונעת לטובת הלקוחות.

"קודם כל, 85% מהעובדים השיבו לסקר שערכנו באחרונה, שמספק את הנתונים המקיפים ביותר כדי לקבוע מה עובדינו מרגישים לגבי גולדמן סאקס ולגבי העבודה שהם עושים.

"ומה האנשים שלנו חושבים לגבי הדרך שבה אנחנו מתקשרים עם הלקוחות שלנו? בכל הרמות בחברה, 89% מכם אמרתם שהחברה מספקת ללקוחות שירותים יוצאים מהכלל. בקבוצה של כמעט 12 אלף סגני נשיא בגולדמן סאקס, שממנה הגיע כותב הטור, השיעור היה דומה.

"כל מי שמרגיש באופן אחר, יכול לפנות למנגנון אנונימי כדי להעלות את דאגותיהם. לא היינו מודעים לכך שכותב טור הדעה הביע את חששותיו בדרך זו. בכל מקרה, אם מישהו בודד מביע משהו, אנחנו בוחנים זאת בזהירות ואנחנו נעשה זאת גם במקרה הזה.

"לחברה שלנו היו אתגרים בהתמודדות במהלך ואחרי המשבר הפיננסי, אבל גאוותכם בגולדמן סאקס היא ברורה. לא רק שאמרתם את זה לנו, אמרתם את זה בסקרים חיצוניים. רק לפני שבועיים עלה שמו של גולדמן סאקס כאחד מהמקומות שהכי טוב לעבוד בהם בבריטניה - היכן שכותב הטור מתגורר. החברה ניצבה בסקר במקום הגבוה ביותר מבין חברות הפיננסים זו השנה השלישית ברציפות כרק חברה מתחרה נוספת נכנסה לרשימת 25 החברות המובילות.

"אנחנו רחוקים משלמות, אבל במקום שבו החברה רואה בעיה, אנחנו מגיבים לכך ברצינות. הוכנו בעבר שזו עובדה. זה מצער שכולכם, שעבדתם כל כך קשה בסביבה קשה במהלך השנים האחרונות צריכים להגיב לזה. ואולם, התגובה שלנו ממחישה בצורה התובה יותר איך אנחנו עובדים באמת ועוזרים ללקוחות שלנו תוך כדי מחויבות לאינטרסים ארוכי הטווח שלהם. העדיפות הזו עמדה לנגד עינינו בעבר - תוך כדי המשבר הכלכלי - וגם כיום", חתמו בלנקפיין וקוהן את מכתבם תוך כדי שהם מודים לעובדי גולדמן סאקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker