דיווח: סרקוזי קיבל 50 מיליון יורו מקדאפי ב-2007; סרקוזי: "זה מגוחך"

סרקוזי, שבעוד שישה שבועות יתמודד על קדנציה נוספת כנשיא צרפת, דחה את הדיווחים בראיון טלוויזיוני: "אם באמת קדאפי תרם לי – הרי שלא הייתי אסיר תודה במיוחד", אמר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, הכחיש אתמול את הדיווחים לפיהם קיבל תרומה של 50 מיליון יורו (65.6 מיליון דולר) לקמפיין הבחירות שלו ב-2007 משליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי.

אתר החדשות הצרפתי מדיה-פארט דיווח אתמול על תרומתו של קדאפי, בהתבסס על מסמך שהגיע לידיו. לפי המסמך, סוחר הנשק זיאד טקיאדין, שאירגן את ביקוריו של סרקוזי בלוב בין 2005 ל-2007, אירגן את המימון לקמפיין הבחירות של סרקוזי ב-2007 בתיווכו של ברייס הורטפו, שר הפנים לשעבר ואחד מבני בריתו הקרובים של סרקוזי.

בראיון לערוץ הטלוויזיה TF1, דחה סרקוזי את הדיווחים ואמר כי הם מגוחכים. "אם הוא באמת מימן את הקמפיין, הרי שלא הייתי אסיר תודה במיוחד", התבדח סרקוזי, בהתייחסו לתפקיד הפעיל שמילאה צרפת במתקפה של נאט"ו בלוב בשנה שעברה. סרקוזי נמצא בימים אלה בעיצומו של מאבק מול יריבו הסוציאליסטי, פרנסואה הולנד, מולו יתמודד ב-22 באפריל בסיבוב הראשון של הבחירות לנשיאות בצרפת.

ניקולא סרקוזי, נשיא צרפתצילום: רויטרס

את הטענות לגבי תרומתו של קדאפי לסרקוזי השמיע לראשונה בנו של קדאפי, סייף אל אסלאם, אשר אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה יורוניוז במארס שעבר כי יש בידיו פרטים לגבי העברות בנקאיות. קדאפי הבן איים לפרסם את פרטי ההעברות הבנקאיות כדי להעניש את סרקוזי על מעורבותו במתקפה נגד משטרו של אביו. "סרקוזי צריך קודם כל להחזיר לנו את הכסף שלקח מלוב כדי לממן את מסע הבחירות שלו", אמר אז סייף אל אסלאם. "אנחנו מימנו אותו ואנחנו מוכנים לחשוף את הפרטים".

משנשאל לגבי דבריו של קדאפי, השיב אתמול סרקוזי למראיינת: "מצער אותי לראות אותך בתפקיד דוברת מטעם בנו של קדאפי, כבר ראיתי אותך בתפקידים יותר טובים, למען האמת". סרקוזי אמר כי "זה מגוכך ומצער אותי שאני נחקר לגבי הצהרות של קדאפי ובנו בערוץ חשוב כמו TF1; כשמישהו מצטט את קדאפי שמת או את בנו, שידיו מלאות דם, משטר של דיקטטורים, רוצחים, שאמינותם שואפת לאפס... למען האמת, אני חושב ששקענו לשפל בדיון הפוליטי".

מועמר קדאפיצילום: אי פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker