שרי האוצר צפויים לאשר את חילוץ יוון; פרנקפורט עולה ב-0.3%

החלטת יוון לכפות על בעלי חוב לספוג תספורת הוכרזה ביום שישי כ"אירוע אשראי"

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון פינגולד

המסחר באירופה עבר לעליות על רקע אישור תוכנית החילוץ של יוון. המסחר נפתח בירידות לאחר שהחלטת יוון לכפות על בעלי חוב לספוג תספורת הוכרזה ביום שישי כ"אירוע אשראי". לונדון נסחרת ללא שינוי; פאריס מוסיפה 0.1%; פרנקפורט עולה ב-0.3%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי מוסיף 0.1%.

שרי האוצר של גוש היורו צפויים לאשר היום את חבילת החילוץ השנייה של יוון בהיקף 130 מיליארד יורו. עם זאת, ייתכן כי יוון תזדקק לחבילת חילוץ נוספת לאחר שלפי נתוני מקרו שפורסמו ביום שישי, כלכלת יוןן התכווצה ברבעון הרביעי בשיעור של 7.5% - גבוה מהצפוי. איגרות החוב החדשות שניתנו לנושים הפרטיים צפויות להתחיל להסחר היום לאחר שבסוף השבוע נודע כי ש-83.5% מבעלי החוב הפרטיים הסכימו להסדר חובות. פגישת שרי האוצר צפויה להתחיל בשעה 18:00.

איגוד חוזי ההחלף והנגזרים הבינלאומי (ISDA) הודיע ביום שישי כי על רקע הסכמת הנושים הפרטיים של יוון לספוג תספורת של 53.5% על החוב היווני תוכרז כ"אירוע אשראי". ה- ISDA אחראי על קביעת מתי חוזי הביטוח נגד חדלות פירעון (CDS) מופעלים. אם יופעלו חוזי הביטוח סכום של 3.2 מיליארד דולר יועברו לרוכשי הביטוח - דבר שעלול לגרור בהלה בשווקים.

כלכלת איטליה נכנסה למיתון. הכלכלה התכווצה ב-0.7% ברבעון הרביעי של 2011 לעומת הרבעון השלישי.בשיעור שנתי התכווצה הכלכלה ב-0.5% לעומת הערכה קודמת להתכווצות של 0.4%.

המסחר בסין ננעל בירידות לאחר שהמדינה הודיעה על פיחות בשער היואן ועל הגירעון הגדול ביותר שלה במאזן הסחר ב-22 השנים האחרונות.

מדד סטוקס 50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker