הבנק המרכזי של סין פיחת את היואן לאחר זינוק בגירעון במאזן הסחר

הבנק המרכזי הוריד את שער הייחוס של המטבע הסיני ב-0.33% היום, השיעור החד מאז אוגוסט 2010

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הבנק המרכזי של סין ביצע פיחות ביואן לאחר שהגירעון במאזן הסחר של סין הגיע לשיא של 22 שנים. הפיחות היה הגדול ביותר מאז אוגוסט 2010, והוביל לירידה החדה ביותר של המטבע הסיני זה 7 שבועות. נגיד הבנק המרכזי של סין, ז'ו שיאוצ'ואן, אמר כי שער המט"ח קשור למאזן התשלומים, והוסיף כי הבנק המרכזי ימשיך להשתמש בשערי המט"ח ובשיעורי הריבית על מנת לנתב את הכלכלה הסינית בתקופה בה משבר החובות באירופה פוגע בביקוש העולמי למוצרים של סין.

סין התירה ליואן להיחלש ב-0.5% השנה, לאחר שהתחזק ב-4.7% ב-2011. הצמיחה בסין הואטה בחודשיים הראשונים של השנה, בהובלת התמתנות בייצוא ובצריכה הפרטית, וממשלת סין הורידה בשבוע שעבר את יעד הצמיחה של לכלכלה הסינית ל-7.5%, לעומת 8% ב-7 השנים האחרונות. יעד הצמיחה הממשלתי בסין נחשב על ידי כלכלנים לקצה הנמוך של טווח הצמיחה הרצויה על ידי הממשל. בשבת פורסם כי הגירעון במאזן הסחר של סין הסתכם ב-31.5 מיליארד דולר בפברואר, פי 4 מהגירעון החודשי הגדול ביותר עד כה. הייצוא מסין עלה ב-18.4% בפברואר, לעומת החודש המקביל בשנה שעברה. הייבוא זינק ב-39.6%.

הבנק המרכזי של סין קבע היום את שער הייחוס של הרנמינבי ברמה של 6.3282 יואן לדולר, נמוך ב-0.33% לעומת השער הקודם - הזזה חדה יחסית. הבנק המרכזי קובע מדי יום את שער הייחוס של הרנמינבי מול הדולר, כאשר המסחר מותר ברצועה של 0.5% לכל כיוון סביב נקודה זו. בשיטה זו ניסה הממשל הסיני לאפשר התחזקות הדרגתית של המטבע הסיני שתיענה ללחץ הבינלאומי עליו לשחרר את המטבע, אך מבלי לגרום לזעזוע בשוק הסיני. שיטה זו מאפשרת לו גם למעשה לבצע פיחות של המטבע, כפי שעשה היום, באמצעות הזזה חדה מהרגיל של שער הייחוס. הרנמינבי נסחר בירידה של 0.22%, לרמה של 6.3247 רנמינבי לדולר, הירידה החדה ביותר מאז ה-20 בינואר, לפי מערכת המסחר במט"ח של סין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker