הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב ברמתו הגבוהה מאז 2008; היצוא בשיא

המכירות הסיטונאיות ירדו בראשונה זה שמונה חודשים; המלאי הסיטונאי גדל בשיעור מתון מהצפוי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בינואר לרמתו הגבוהה ביותר מאז חודש אוקטובר 2008 לאחר שהיבוא גדל לשיא, המלאי הסיטונאי גדל בשיעור מתון מהצפוי והמכירות הסיטונאיות ירדו בראשונה זה שמונה חודשים, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

צילום: בז רטנר

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בינואר לרמתו הגבוהה ביותר מאז חודש אוקטובר 2008, לאחר שהיבוא גדל לשיא, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. הגירעון במאזן הסחר התרחב בינואר ב-4.3% ל-52.6 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 50.4 מיליארד דולר בדצמבר. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 49 מיליארד דולר בינואר, לעומת גירעון של 48.8 מיליארד דולר שעליו דווח במקור בדצמבר. היבוא לארה"ב גדל בינואר ב-2.1% לשיא של 233.4 מיליארד דולר. היצוא גדל ב-1.4% ל-180.8 מיליארד דולר.

המלאי הסיטונאי בארה"ב גדל בינואר ב-0.4% לאחר גידול של 1.1% בדצמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.6% לאחר עלייה של 1% שעליה דווח במקור בדצמבר. המכירות הסיטונאיות ירדו בינואר ב-0.1% - ירידה ראשונה מאז חודש מאי - לאחר גידול של 1.4% בחודש הקודם.

מוקדם יותר היום מסר משרד העבודה האמריקאי כי 227 אלף משרות נוספו לשוק העבודה בארה"ב בחודש פברואר, לאחר תוספת של 284 אלף משרות בינואר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 210 אלף משרות בחודש שעבר, לאחר תוספת של 243 אלף משרות שעליה דווח במקור בחודש ינואר. נתוני חודש דצמבר תוקנו אף הם כלפי מעלה, וסך המשרות שנוספו בנתונים המעודכנים של דצמבר וינואר מגיע ל-61 אלף משרות. בשישה החודשים האחרונים נוספו לשוק העבודה האמריקאי כ-1.2 מיליון משרות - המספר הגבוה ביותר של משרות שנוספו לשוק התעסוקה במהלך תקופה של שישה חודשים מאז שנת 2006. שיעור האבטלה נותר כצפוי בפברואר ברמה של 8.3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker