בלומברג: קרלוס סלים הוא האיש העשיר בעולם; שלדון אדלסון במקום ה-13

שווי 20 האנשים העשירים בעולם מסתכם ב-676.8 מיליארד דולר - כגודלה של כלכלת סעודיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קרלוס סלים, איל התקשורת המקסיקאי, הוא האדם העשיר בעולם, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג המדרג את 20 האנשים העשירים בעולם. שוויו של סלים הסתכם ב-68.5 מיליארד דולר נכון לסוף השבוע שעבר, עלייה של 11% בשנה האחרונה. במקום השני ניצב מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, ששוויו מוערך ב-62.4 מיליארד דולר, עלייה של 11% מתחילת השנה. המשקיע המיליארדר וורן באפט מדורג במקום השלישי עם שווי של 43.8 מיליארד דולר, עלייה של 2.4% עד כה השנה.

במקום הרביעי ניצב אינגוור קמפרד השוודי, מייסד איקאה, והאירופאי העשיר ביותר ברשימה, ואחריו ברנרד ארנו, יו"ר חברת היוקרה LVMH, ובמקום השישי אמנסיו אורטגה, בעל השליטה באינדיטקס, החברה האם של זארה.

שוויים הכולל של 20 האנשים העשירים בעולם הוא 676.8 מיליארד דולר – יותר מכפליים מהתמ"ג של מדינת ישראל, וכגודלה של כלכלת סעודיה. 9 מביניהם אמריקאים, מתוכם 3 בני משפחת וולטון, בעלת השליטה בוול-מארט. במקום ה-7 ניצב מייסד ומנכ"ל אורקל לארי אליסון, ואחריו האחים צ'רלס ודייויד קוץ', בעלי חברת קוץ' אינדסטריז. במקום ה-13 ניצב שלדון אדלסון, איל ההימורים ובעל השליטה בישראל היום.

מדד המיליארדרים של בלומברג עוקב אחר שוויים של האנשים העשירים בעולם בהתבסס על שינויים בשווקים ובכלכלה, כמו גם אירועים כמו רכישות וכדומה. כל נתון מתעדכן מדי יום לאחר סגירת המסחר בניו יורק, ומחושב בדולרים. הדירוג הנוכחי התפרסם לרגל השקת פרופילים למיליארדרים חדשים בשירות Bloomberg Professional, הכוללים פירוט של חישוב הונו של כל מיליארדר.

אייקה בטיסטה הברזילאי, שנשבע לפני שנה כי יהיה האדם העשיר בעולם עד 2015, ניצב במקום העשירי, ושוויו נמוך בכ-39 מיליארד דולר מזה של סלים. עם זאת, הונו צמח ב-32% עד כה השנה, העלייה החדה ביותר ברשימה.

מוקש אמבני הוא האיש העשיר בהודו ובאסיה, עם הון בסך 26.8 מיליארד דולר, שעלה מתחילת השנה ב-25% הודות לעלייה בשווי החברה שבשליטתו, ריליאנס אינדסטריז, הגדולה בחברות הודו. לי קאשינג הוא האדם השני בעושרו באסיה, עם שווי של 25.8 מיליארד דולר.

מהרשימה נעדרים באופן בולט המיליארדרים הרוסים, על רקע הירידה במחירי המתכות, עליהן נשען הונם של מרביתם אלישר אוסמנוב, בעל השליטה במטאלואינווסט ובדיג'יטל סקיי טכנולוג'יס לה מניות בפייסבוק, הוא האדם העשיר ברוסיה, עם הון של 20.1 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker